Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 6 listopada Instytut Teatralny zaprasza na warsztat-casting Rafała Urbackiego. Projekt przeznaczony jest dla osób o alternatywnej motoryce, z różnym doświadczeniem tanecznym, nawiązujący do dotychczasowego doświadczenia artysty na polu projektów artystycznych i społecznych. Jak pisze Urbacki, „jeśli ruszasz się zawodowo, jakkolwiek albo masz w planach rozpocząć pracę ze swoim ciałem to zapraszam na dwugodzinny warsztat, podczas którego wykorzystując techniki świadomościowe dla tancerzy, przyjrzymy się naszym przyzwyczajeniom ruchowym lub spróbujemy pójść w nieco innym niż zazwyczaj kierunku. Warsztat ma na celu zainspirowanie osób o alternatywnej motoryce do poszukiwań w zakresie tego, czym dysponują, czyli unikatowymi jakościami ruchowymi, dzięki którym będziemy mogli wspólnie stworzyć projekt ruchowy”.

Zgłoszenia na warsztat-casting można dokonać za pośrednictwem strony: www.ruch.ezapisy.pl

Po warsztacie wybrana grupa uczestników zostanie zaproszona do udziału w projekcie społecznym Rafała Urbackiego, który będzie próbą krytycznej refleksji na temat jakości tolerancji wobec osób niepełnosprawnych w społeczeństwie demokratycznym.

Prapremiera spektaklu odbędzie się w styczniu na scenie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Warto przypomnieć, że pokaz spektaklu Urbackiego – Mt 9,7 (zrealizowanego w ramach programu Solo Projekt w poznańskim Starym Browarze (2010) −został pokazany w tym samym miejscu podczas przeglądu Polityki tańca w maju br. Warszawska publiczność i uczestnicy warsztatów będą mieli ponowną okazję do jego obejrzenia dzień wcześniej, 5 listopada o godz. 19.00.

O spektaklu

Jest to opowieść o problemach pojęcia katolickiego miłosierdzia i przedstawianiu niepełnosprawności w naszej kulturze. Mocna wypowiedź choreografa duetu Strzępka/Demirski przekracza tabu styku religii i myślenia o cielesności.

Witold Mrozek, krytyk, publicysta związany z „Krytyką Polityczną

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close