Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 8-9 grudnia 2012 Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty CI (Contact Improvisation – kontakt improwizacji) z Magdą Radłowską.

Od prowadzącej:

Na warsztatach skupimy się na kontakt improwizacji jako technice tanecznej. Nawiązując do korzeni kontaktu Steve Paxtona, uwaga będzie skierowana na komunikację przez ruch (słuchanie, opieranie się i puszczanie, podnoszenie, prowadzenie, rolowanie, dryfowanie, sięganie, pchanie, upadanie), zrozumienie podstawowych zasad w kontakcie poprzez dotyk, punkty kontaktu a przede wszystkim będziemy latać. Będziemy też wychodzić ponad swoje przyzwyczajenia i jakości ruchow.

Warsztaty będą również poświęcone eksperymentom w improwizacji z przestrzenią, dynamiką, przepływem, ciężarem, grawitacją i poziomami. Będziemy wykorzystywać techniczne „triki” w kontakcie, pracować z ośrodkiem ciężkości, odnajdywać różne jakości ruchowe (płynność, gibkość, elastyczność etc) jak również wykorzystywać możliwości w ciele używając masy ciała do tańczenia w przestrzeni solo z partnerem lub w grupie.

Magdalena Radłowska – Choreograf, pedagog, tancerka i performer. Absolwentka studium Tańca Współczesnego w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Pedagogika o kierunku Animacja Społeczno Kulturalna o specjalności taniec, Uniwesytetu Middlesex w Londynie na wydziale Choreografii i wydziału Tańca Współczesnego w London Contemporary Dance School „The Place”. Magdalena jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, jak np.: laureatka programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, laureatka II miejsca Programu Telewizyjnego „Dolina Kreatywna”. Ma też na swoim koncie liczne wyróżnienia, certyfikaty i stypendia za choreografie na Festiwalach tańca w Polsce, Niemczech, Szwecji, Irlandii, Francji, Luksemburgu i w Wielkiej Brytanii. Magdalena uczyła się u wybitnych nauczycieli i choreografów z całego świata: Nick Nodine, Kirstie Simson, Sasha Roubicek, Jorge M. Crecis, Nita Little, Ray Chuang i wielu innych. Pracuje jako nauczyciel tańca dla dzieci i dorosłych w teatrach, szkołach i studiach tanecznych. Bierze czynny udział w warsztatach i festiwalach w Europie. Jest choreografem pierwszego w Polsce międzypokoleniowego Teatru Tańca Dawka Energii. Jest także założycielem międzynarodowego teatru tańca Anima Dance Company. Tworzy liczne choreografie i filmy taneczne z udziałem aktorów oraz tancerzy z całej Europy. Od 2010 roku należy do Teatru Tańca LML, którego członkami są absolwenci London Contemporary Dance School w Londynie. www.magdalenaradlowska.com

Miejsce: Akademia Tańca Zawirowania ul. Wspólna 61 lok. 101

Koszt: 80 zł/ całość lub 50 zł zkartą MultiSport

Sobota: 14:00-18:00

Niedziela: 11:00-15:00

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

tel. 780 555 280

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close