Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie zapraszają do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach półrocznego cyklu, którego celem jest spotkanie świata teatralnego i tanecznego oraz próba znalezienia wspólnego języka artystycznej ekspresji.

Zapraszamy zawodowych aktorów dramatycznych nie posiadających przygotowania tanecznego do wzięcia udziału w warsztacie ruchu scenicznego prowadzonym przez tancerkę i choreografkę Kayę Kołodziejczyk.

Zajęcia odbędą się w dniach 25-26 marca 2012 w godz. 10.00-15.00 w sali prób Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Karasia 2.

Zgłoszenia przyjmujemy do 19 marca 2012 pod adresem mailowym: warsztaty@teatrpolski.waw.pl. Dodatkowe informacje: tel. 0 512356943. W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonu oraz krótkiej informacji na temat doświadczenia zawodowego.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Od uczestników nie jest wymagane przygotowanie taneczne.

Kaya Kołodziejczyk o warsztacie:

Uczestnicy dwudniowych spotkań zapoznają się z zestawem ćwiczeń, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości), jak i z samymi zasadami przemieszczania się; zajęcia będą oscylować między improwizacją a materiałami wcześniej zaplanowanymi. Znajdą się wśród nich improwizacja strukturalna i zagadnienia dotyczące twórców związanych ze sceną niemiecką (Rudolf Laban i William Forsythe). Kolejna cześć zajęć składać się będzie z ćwiczeń wykorzystujących opozycje ruchowe, które rozbudowują wyobraźnię neuronalną ciała. Uczestnicy zostaną zachęceni do zgłębiania i podjęcia próby przełamania barier estetycznych ruchu, koordynacji ciała i koncentracji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close