Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie zapraszają do udziału w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach półrocznego cyklu, którego celem jest spotkanie świata teatralnego i tanecznego oraz próba znalezienia wspólnego języka artystycznej ekspresji. Zapraszamy zawodowych aktorów dramatycznych nie posiadających przygotowania tanecznego do wzięcia udziału w drugim warsztacie cyklu zajęciach ruchu scenicznego prowadzonym przez tancerkę i choreografkę Marysię Stokłosę.

Zajęcia odbędą się w dniach 22-23 stycznia 2012 w godz. 10.00-15.00, w sali prób Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Karasia 2.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 stycznia 2011 pod adresem mailowym: magdalena.mroz@teatrpolski.waw.pl lub pod telefonem 0 512356943. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Od uczestników nie jest wymagane przygotowanie taneczne.

Marysia Stokłosa o warsztacie:


Proponuję pracę nad podstawowymi elementami, z których tworzony jest taniec (i teatr!), czyli nad czasem, przestrzenią i ruchem. Będziemy rozpoznawać te zagadnienia tak praktycznie, jak i koncepcyjnie, a także oddzielać je od siebie po to, by móc się nimi sprawnie posługiwać. Będziemy pracować przez pryzmat jednego, wybranego elementu. Praca ta otwiera nowe możliwości bycia na scenie również dlatego, że w ten sposób uczymy się dostrzegać, że nie jesteśmy na niej sami – zauważamy miejsce, w jakim się znajdujemy, jego architekturę czy odległości dzielące nas od przedmiotów i osób; czujemy ruch swojego ciała, słyszymy rytm własnych kroków i gestów. Wszystkie te informacje stają się inspiracją do tworzenia i dają możliwość swobodnego wyboru.

Ćwiczenia, które chcę zaproponować podczas warsztatów, wykorzystuję zawsze podczas pracy nad nowym spektaklem ztancerzami, aktorami czy muzykami . Używając wybranych ćwiczeń, szukam materiału poprzez improwizację. Kiedy potrzebne jest skupienie, korzystam znich także w formie rozgrzewki, co pomaga przejść zcodzienności w abstrakcyjną logikę sztuki, połączyć grupę, wyostrzyć zmysły, pobudzić wyobraźnię.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close