Wersja do druku

Udostępnij

Na tanecznej mapie Warszawy pojawia się nowe miejsce. Przy ul. Wspólnej 61 rusza Centrum Tańca Zawirowania, którego główna działalność koncentrować się będzie wokół prowadzonych przez warszawski zespół Teatr Tańca Zawirowania regularnych zajęć dla miłośników tańca. Centrum działać będzie pod auspicjami Fundacji scena Współczesna. Zanim jednak ruszą stałe lekcje (już od 30 stycznia), tancerze-pedagodzy zapraszają w dniach 23-27 stycznia na tygodniowe warsztaty, podczas których będzie można przekonać się, co oferuje Centrum Tańca Zawirowania podczas stałych lekcji. Program warsztatów powstał poprzez integrację doświadczeń wszystkich członków zespołu, którzy wywodzą się z różnych technik tańca.

Bartek Figurski czerpie z techniki Śląskiego Teatru Tańca, Karolina Kroczak skupia się na poszukiwaniach w zakresie ruchu naturalnego i świadomej pracy z energią, Szymon Osiński wywodzi się z kręgu modern jazzu, a Elwira Piorun posługuje się przede wszystkim techniką Cunninghama oraz techniką klasyczną przetworzoną na potrzeby ruchu organicznego. Każde zajęcia to ćwiczenia techniczne i improwizacja oparta zdobytych i ugruntowanych umiejętnościach. Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy będą tworzyć to miejsce razem z zespołem. Nieduże grupy, profesjonalna podłoga baletowa, kompetentni pedagodzy – to wszystko czeka na uczestników zajęć.

Szczegółowy program warsztatów w dniach 23-27 stycznia 2012 dostępny jest w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

Informacje również na stronach: http://www.zawirowania.pl oraz http://www.scenawspolczesna.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close