Wersja do druku

Udostępnij

Celem zajęć jest rozwój kreatywności aktorskiej, kreatywności teatralnej, kreatywności życiowej jak również świadomości ciała, rytmu, przestrzeni i głosu. Praca obejmować będzie ćwiczenia pozwalające poszerzyć świadomość tych podstawowych środków wyrazu, jak również tworzenie krótkich etiud teatralnych zarówno solowych jak i w grupach. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli doświadczyć w jaki sposób ciało, przestrzeń, rytm i głos mogą stać się inspiracją w procesie kreacji aktorskiej.Zajęcia przeznaczone są zarówno dla aktorów jak również dla tych, którzy nie mieli dużych doświadczeń teatralnych.

Zajęcia zakończą się spektaklem.

Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu,
w piątki od 13 kwietnia .2012 do 22 czerwca. 2012 (oprócz 18 maja) w godzinach od 18.00 do 21.00.

w Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2

koszt udziału w całości: 300zł

liczba miejsc ograniczona

Istnieje możliwość udziału w pojedynczych zajęciach (bez możliwości udziału w spektaklu)

koszt udziału w pojedynczych zajęciach 30zł

Zgłoszenia: marebito@wp.pl; 883 613 376

Prowadzenie:

Elżbieta Jabłońska – reżyser, absolwentka Wiedzy o Teatrze Warszawskiej Akademii Teatralnej, Stypendystka Goldsmiths College w Londynie. Współzałożycielka Fundacji Sztuki MAREBITO, z którą od 2006 r. organizuje warsztaty aktorskie z międzynarodowej sławy mistrzem japońskiego teatru nō Akirą Matsuim. Wyreżyserowała m.in. autorskie przedstawienie Pani Koch, oparte na tekstach Mirona Białoszewskiego, oraz oryginalną wersję komedii Sen nocy letniej Shakespeare’a, w której łączy klasyczne podejście do tekstu dramatycznego z ekspresją wywodzącą się z teatru fizycznego, oraz autorski spektakl Opowieść o kobiecie, która tańczyła, w którym używa tańców tradycyjnych wywodzących się z różnych kultur. Obecnie jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swojej pracy szczególnie dużo uwagi poświęca baśniom, mitom i pieśniom tradycyjnym.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close