Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 26-27 stycznia oraz 9-10 lutego Akademia Tańca Zawirowania (ul. Wspólna 61 lok. 101) zaprasza na warsztaty weekendowe. Formuła warsztatów weekendowych to cykl skierowany do wszystkich osób zainteresowanych poszerzaniem swoich doświadczeń i umiejętności z dziedziny tańca (niezależnie od doświadczenia tanecznego).Warsztaty styczniowe, zatytułowane Improwizacja z elementami pracy Williama Forsythe’a, poprowadzi Iza Szostak, natomiast lutowe, Ruch w praktyce, Anna Nowicka. W soboty warsztaty odbywają się w godzinach14:00-17:00, a w niedziele 11:00-14:00.

IZA SZOSTAK


Od prowadzącej: W trakcie zajęć będziemy przede wszystkim odnosić się do metody pracy i innowacyjności w ruchu Williama Forsythe’a. Poprzez zabawę ze skostniałą formą tańca klasycznego przejdziemy do dekonstrukcji ruchu, używając elementów improwizacji Forsythe’a, ale i zagłębimy się w szereg innych zadań, które posłużą nam do znalezienia jakości ruchu dotąd nam nieznanych. Chodzi o element zaskoczenia i świadomego przyswojenia naszego „małego osiągnięcia” na polu pracy z ciałem.

Zajęcia stawiają na fizykalność i swój własny proces eksploracji ruchu, który zakończy się małą laboratoryjną prezentacją wewnątrzgrupową.


Iza Szostak: Tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Feliksem Ruckertem, Anną Holter, Guilherme Botelho, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce. Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, From culture to nature i The glass jar next to the glass jar. Obecnie stypendystka międzynarodowego projektu dla młodych choreografów- SPAZIO.

Koszt warsztatów:

1) Rezerwacja do 20.01.2013 r. – 70 zł całość lub 40 zł z kartą MultiSport

2) Rezerwacja po 20.01.2013 r. – 80 zł całość lub 50 zł z kartą MultiSport

Informacje i rezerwacje: ttzawirowania@gmail.com; Tel. 780555280

ANNA NOWICKA

Od prowadzącej:

Interesuje mnie taniec fizyczny, angażujący zarówno ciało jak i wyobraźnię. Zamierzam pracować nad świadomością ciała i pytaniem o to jak można wykorzystać wiedzę i kreatywność każdego z uczestników przy pracy ruchowej. Jak nasze dotychczasowe doświadczenia mogą być punktem wyjścia do stworzenia praktyki ruchowej i refleksji nad tym, czym jeszcze może być taniec. W jaki sposób, ku swojemu zaskoczeniu doświadczyć miejsc, w których się do tej pory nie było. Dążę do odkrycia poszerzonej cielesności, zwielokrotnienia możliwych form, dostępnych pojedynczej jednostce.

Zajmują mnie zagadnienia dotyczące takich podstawowych pojęć, jak energia, ciężar czy kierunek ruchu. Proponuję zajęcia bardzo fizyczne, wytrącające ciało i umysł z równowagi, wymagające całkowitego zaangażowania uczestników. Oprócz fraz tanecznych: pracy z przestrzeniami wewnątrz ciała i na jego zewnątrz, rytmicznością, ćwiczeniami rozbudzającymi siłę, koordynację i gotowość do zmiany, proponuję pracę z wyobrażeniami i stanami; tym, co niewidoczne, aczkolwiek wpływającym na obecność w tańcu.

Gwarantuję świetną zabawę i dobrą pracę.

Anna Nowicka: Tancerka, choreograf, pedagog i psycholog. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Salzburg Experimental Academy of Dance i wydziału choreografii na Uniwersytecie Ernst-Busch/HZT w Berlinie. Przedstawia siebie poprzez współpracę z Art Stations Foundation w Poznaniu, z Malą Kline i Draganą Alfirevic, Peterem Pleyerem i podyplomową rezydencję artystyczną Tomiego Janezica w Krusce, Słowenii. W ostatnich latach, w oparciu o wieloletnie poszukiwania w obszarze pracy ze snami, wyobraźnią i działaniami fizycznymi, zaczęła rozwijać autorską metodę pracy twórczej. Interesuje się zagadnieniami dotyczącymi wyobraźni i kreatywności oraz tematyką ciała, jako potencjalnością, w trakcie ustawicznego stawania się. Jej prace stanowią wyzwanie dla wzroku, kierując uwagę w stronę tego, co niewidoczne, niespokojne i nieznane.W 2011 roku poszukiwania Anny zostały nagrodzone DAAD Preis oraz stypendium Narodu Niemieckiego (Studienstiftung des deutschen Volkes). W 2012 roku Anna otrzymała stypendium danceweb na festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Jest stypendystką School of Images dr. Catherine Shainberg. Obecnie przygotowuje spektaklTrue Balls, który będzie miał premierę w marcu 2013 roku w ramach rezydencji K3 Sheeny McGrandles w Hamburgu.

Koszt warsztatów:

110 zł/całość lub 80 zł z kartą MultiSport

Informacje i rezerwacje:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780555280

Akademia Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close