Wersja do druku

Udostępnij

Szabłowska Studio i Teatr Komedia na warszawskim Żoliborzu przygotowują widowisko Calliya – multimedialny spektakl dla młodej widowni, który łączy w sobie elementy musicalu, gry aktorskiej, tańca i akrobatyki.   Calliya to oparta na motywach baśni Calineczka Hansa Christiana Andersena historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi i prawdziwej miłości. Przygody głównej bohaterki w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy wchodzący w dojrzałe życie młody człowiek. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 3 września 2015.

 

Nad widowiskiem pracują twórcy zainspirowani spektaklami dla dzieci wystawianymi na brytyjskim West Endzie. Za reżyserię, scenariusz i scenografię odpowiada Małgorzata Szabłowska, absolwentka Central Saint Martins College of Art And Design w Londynie, która realizowała projekty w największych halach w Polsce oraz scenografię i projekcje do spektakli Adagio i Scherzo (chor. Krzysztof Pastor), PUPA  (chor. Anna Hop) w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej). Wkładamy bardzo dużo wysiłku, by stworzyć piękny projekt, który pozwoli widzom odetchnąć od bolączek dnia codziennego, zaszczepi w nich nadzieję i zainspiruje do realizacji marzeń. Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, któremu wydawało się, że wszystko jest możliwe. Chcemy odwołać się do tego dziecka w każdym z nas i je zachwycić – mówi Szabłowska.

 

Autorem muzyki do spektaklu jest kompozytor Stanisław Syrewicz, który stworzył ścieżkę do ponad 30 spektakli (m.in. PUPA – Teatr Wielki Opera Narodowa) i 100 filmów, współpracując z takimi reżyserami, jak John Frankenheimer, Ken Russell, Ferdinand Fairfax, Andrzej Żuławski i Jerzy Skolimowski. W spektaklu Calliya wykorzystano jego nigdy wcześniej niepublikowane utwory orkiestrowe. Ponadto ekipę realizatorską tworzą kostiumolog Katarzyna Rott, która realizowała stroje na rzecz festiwali Withby Goth Weekend i Lincoln w Wielkiej Brytanii, reżyserka światła Olga Skumiał, na co dzień projektująca oświetlenie do przedstawień teatralnych i produkcji telewizyjnych dla BBC, oraz odpowiadająca za choreografię Anna Hop z Polskiego Baletu Narodowego. Jestem głęboko przekonana, że mamy zespół złożony z wybitnie utalentowanych i wrażliwych osób, których warsztat plastyczny czy ruchowy jest na absolutnie światowym poziomie – zdradza Szabłowska.

 

W spektaklu zagrają młodzi aktorzy dramatyczni. W postać Callyi  wcieli się Olga Kalicka (musical Ania z Zielonego Wzgórza, film Księstwo, seriale Rodzinka.pl i Plebania). Partnerować jej będą Sandra Staniszewska (spektakl Pływalnia, seriale Ojciec Mateusz i Komisarz Alex, film Kamienie na szaniec), Adam Adamonis (spektakl Goło i wesoło, seriale Barwy szczęścia i Przyjaciółki) oraz Katarzyna Gorczyca, Łukasz Borkowski i Mateusz Łapka. Na scenie nie zabraknie tancerzy, w tym Michała Adama Górala, zwycięzca Konkursu Choreograficznego Warszawskiej Platformy tańca 2014, znany z programu You Can Dance. Zaskoczeniem dla widzów może być udział w projekcie wicemistrza świata w pole dance Patryka Rybarskiego (musical Metro, spektakle Koty i Upiór w operze), który zawieszony w powietrzu, w kostiumie Motyla wykona akrobacje na rurze, oraz Karoliny Banaszek, która jako Jaskółka z użyciem szarf porwie do lotu Callyię .

 

Calliya będzie grana nie tylko w Warszawie. W okresie od października 2015 do czerwca 2016 zaplanowano 50 spektakli na terenie całego kraju.

 

Więcej informacji: www.teatrkomedia.pl

 

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Szabłowska

Muzyka: Stanisław Syrewicz

Scenografia: Małgorzata Szabłowska

Kostiumy: Katarzyna Rott

Choreografia: Anna Hop

Reżyseria światła: Olga Skumiał

Występują: Olga Kalicka, Patryk Rybarski, Sandra Staniszewska, Adam Adamonis, Michał Adam Góral, Mateusz Łapka, Łukasz Borkowski, Katarzyna Gorczyca, Katarzyna Pawłowska, Karolina Banaszek.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close