Wersja do druku

Udostępnij

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury zagości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywać się będą spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.  

 

Pierwsze spotkanie z cyklu EKSPRESJE odbędzie się 14 września w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12) Podczas wiczoru swoje spektakle zaprezentują: Edyta Kozak, reprezentująca Fundację Ciało/Umysł z produkcją Komuny//Warszawa Moje własne interview@Fanny Panda (godz. 19.00) oraz Fundacja ART_committed z przedstawieniem Projekt: 3 Siostry Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Kasi Kostrzewy (godz. 20.30). Publikujemy program prezentacji wrześniowych.

 

O prezentacjach 14 września:

 

19.00 – Fundacja Ciało/Umysł, produkcja Komuna//Warszawa – Edyta Kozak 

Moje własne interview@Fanny Panda

 

Spektakl jest próbą stworzenia zupełnie nowej jakości, reinterpretacją klasyków teatru i tańca. Artystka, tropem Jérôme’a Bela, francuskiego choreografa, twórcy koncepcji nie-tańca, traktuje taniec jako pretekst do spotkania i rozmowy na tematy społeczne. Spektakl  ma formę wykładu (lecture-performance). Za fantazją szukania nowego zawodu dla bezrobotnych baletnic kryje się tragedia tancerzy, którzy stracili prawo do wcześniejszej emerytury. Wszystko okraszone humorem i wrażliwością, wyjętymi z twórczości Bela.

 

20.30 – Fundacja ART_committed – Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa

Projekt: 3 Siostry

 

Trzy siostry Olga, Masza i Irina przed jedenastu laty opuściły swoje rodzinne miasto i wraz z ojcem przybyły do miasteczka na wschodzie Rosji. Pobyt na prowincji stracił swój sens.  Nuda, tęsknota, poczucie bezczynności. „Do Moskwy! Do Moskwy!”– krzyk tęsknoty rozdziera salę… Spektakl w wykonaniu Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Katarzyny Kostrzewy to wariacja na temat sztuki Antoniego Czechowa Trzy siostry, w której tekst staje się pretekstem dając możliwość ujrzenia całej gamy relacji międzyludzkich łączących trzy kobiety. Zarówno tych negatywnych, które wynikają z ich sytuacji życiowej, ale przede wszystkim tych pozytywnych – siostrzanych. W spektaklu nie brakuje dobrze zastosowanego humoru, jak również dramatyzmu i głębi czechowowskiego języka.

 

Harmonogram kolejnych prezentacji:

 

22 września (czwartek)

godz. 17.00

Centrum w Ruchu

Ramona Nagabczyńska: Dinge

 występują: Ramona Nagabczyńska, Magdalena Jędra, Anita Wach, Paweł Sakowicz

O spektaklu

 

godz. 20.30

Fundacja Burdąg

Meg Foley/Maria Stokłosa: Wychodząc do działania – Action is Primary

Występuje: Maria Stokłosa

O spektaklu

 

***

 

Więcej o wszystkich spektaklach i warsztatach już wkrótce na stronie internetowej projektu

 

Koordynator z Mazowieckiego Instytutu Kultury: Magdalena Chabros, tel. 22 586 42 04, m.chabros@mik.waw.pl 

Bilety: 20 zł

 

 

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close