Wersja do druku

Udostępnij

 Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie (Rynek Starego Miasta 20) zaprasza w dniach 25-27 września na ostatni weekend trwania wystawy August Zamoyski. Myśleć w kamieniu. W programie oprowadzania kuratorskie oraz pokaz wideo i choreografii Ich dwoje/ Dances with sculptures w wykonaniu Marty Zinserling i Michała Baby Bacińskiego.

 

August Zamoyski. Artysta. Prekursor nowego myślenia o rzeźbie. Przyjaciel Witkacego. Jeden z najbardziej nowatorskich twórców rodzącej się awangardy. Arystokrata i skandalista. Propagował nowy typ artysty-celebryty i sportowca. Twórca o radykalnym podejściu do rzeźby.

Na wystawie można zobaczyć blisko 100 rzeźb pochodzących ze wszystkich okresów twórczości Zamoyskiego wraz z prezentacją bogatego archiwum artysty, w którym znalazły się m.in. unikatowe na skalę światową filmy kręcone przez Zamoyskiego amatorską kamerą wąskotaśmową Pathé-Baby z lat 1926–1929, z udziałem m.in. Witkacego czy przedstawicieli paryskiej bohemy artystycznej.

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

 

PROGRAM:

 

Piątek, 25 września 

godziny otwarcia wystawy: 11.00-16.00

11.30, 15.00: oprowadzanie kuratorskie

 

Sobota, 26 września 

godziny otwarcia wystawy: 11.00-18.00

11:30, 15:00: oprowadzanie kuratorskie

 

Niedziela, 27 września

godziny otwarcia wystawy: 11.00-19.00

11.00: oprowadzanie kuratorskie

19.00: pokaz wideo i choreografii Ich dwoje/ Dances with sculptures

 

Prezentacja projektu Ich dwoje jest próbą przedstawienia współczesnej recepcji sztuki okresu formistycznego Augusta Zamoyskiego i Rity Sacchetto. Zainteresowanie wczesnymi pracami rzeźbiarza i tańcem Sacchetto przyczyniło się do realizacji projektu w którym spotkały się działanie plastyczne artysty wizualnego Piotra Janowczyka, muzyka Leszka Możdżera i ruch sceniczny Marty Zinserling i Michała Baby Bacińskiego.

 

Pokaz odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Literatury.

 

Więcej o pokazie

Więcej o wystawie

 

Wersja online wystawy: https://zamoyski.muzeumliteratury.pl/

FB: https://www.facebook.com/events/1323198548028883/

 

 

***

Na wydarzenia obowiązują zapisy: zapisy@muzeumliteratury.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: OPROWADZANIE KURATORSKIE [wybrana data] lub ICH DWOJE. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zasady bezpieczeństwa: https://bit.ly/3huyiZ8

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close