Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy oraz Fundacja Burdąg zapraszają na kolejne weekendowe warsztaty tańca współczesnego, które tym razem poprowadzą Anna Maria Krysiak i Igor Podsiadły. Zajęcia odbęda się w dniach 24-26 lutego i prowadzone będą w dwóch grupach zaawansowania – otwartej i zaawansowanej. Anna Maria Krysiak poprowadzi lekcje physical dance, a Igor Podsiadły – techniki tańca oraz świadomości ciała. Zajęcia odbywać się będą w warszawskiej Akademii Tańca M & I Sulewskich na ul. Miedzianej 11.

Opis warsztatów:


Anna Maria Krysiak – physical dance


Jej technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka, kładąc nacisk na wykorzystanie impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń (czyli balansowania miedzy stanem równowagi, a upadkiem) i współdziałania z siłą grawitacji.

Igor Podsiadły

– technika tańca:

Poprzez ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające na podłodze lekcja rozwija się aż do eksplozywnych sekwencji tańca. Nacisk położony jest rozwijanie koordynacji ruchowej, używanie ciężaru ciała w celu nabrania pędu oraz na umiejętności wykorzystywania napięcia i rozluźnienia w ruchu.

– świadomość ciała:

Zajęcia maja na celu przekazanie podstawowej wiedzy o anatomii i funkcjonowaniu układu ruchu oraz zastosowaniu tej wiedzy w codziennym treningu tancerza. Szczególny nacisk położony jest na zapobieganie kontuzjom.

Zapisy, info: sietutanczy@gmail.com

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close