Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Obraz w ruchu obejmuje działania w obszarze fotografii i tańca, nawiązujące do architektury Warszawy w lokalnym wymiarze. Główną ideą jest pokazanie unikalnych miejsc i przestrzeni z trzech wybranych dzielnic – Powiśla, Woli, Żoliborza – poprzez realizację wystawy zdjęć i performensów tanecznych, zaplanowanych w przestrzeni miasta oraz towarzyszących wystawie. Fotografie i uchwycone na nich oblicze Warszawy są jednocześnie kluczową inspiracją dla tancerzy i choreografów, zaangażowanych w projekt.

Taka formuła działań pozwala na materialne (fotografia) i symboliczne (taniec) utrwalenie obecności miejsc często zapomnianych, mało znanych czy znikających powoli z mapy miasta, będąc jednocześnie formą artystycznego dialogu o tożsamości Warszawy, jej wymiarze estetycznym oraz o zagadnieniu lokalności w dużej aglomeracji.

Wystawa Krok po kroku autorstwa Marcina Hnatkowskiego zostanie otwarta 25 sierpnia w niedzielę o godz. 19.00 w Pracowni Duży Pokój (przy ul. Koszykowej 24/12) i potrwa do 15 września.

Przygotowane w oparciu o materiał fotograficzny performensy taneczne będzie można zobaczyć w sobotę 24 sierpnia w wybranych przestrzeniach miasta (każdy performens trwa ok. 30 minut):

przy Placu Wilsona na Żoliborzu – o 17.30

w pobliżu kina Muranów na Woli – o 18.30

przy PKP Powiśle – o 19.30

oraz podczas niedzielnego wernisażu

Tańczą: Magdalena Baranowska, Dorota Batorska, Grzegorz Byczek, Aleksandra Golec, Paulina Jędrzejczyk, Ada Kabza, Joanna Krzyżewska, Elżbieta Kabała, Natalia Meksa, Darek Rybi, Agnieszka Tyczyńska, Hana Umeda, Wiktor Zmysłowski

Autorzy przedsięwzięcia:

Małgorzata Gajdemska – koncepcja, produkcja, choreografia

Marcin Hnatkowski – zdjęcia i realizacja wystawy

Paulina Święcańska – choreografia

Szczegłówe informacje o projekcie Obraz w ruchu (w tym: lokalizacje performansów)

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy oraz wsparciu partnerów

Pracowni Duży Pokój

Fundacja Perform (miniaturka)

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka) Logo Duży Pokój (miniaturka)

Logo profi Lab (miniaturka)
Więcej informacji:

www.perform.org.pl

(dział Projekty polskie)

https://pl-pl.facebook.com/art.perform

Kontakt:

Małgorzata Gajdemska

malgorzata.gajdemska@perform.org.pl, tel. 695763 008

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close