Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 17.00 w holu kolumnowym Teatru Studio w Warszawie odbędzie się wernisaż fotografii tanecznej autorstwa Marty Ankiersztejn. Na swoich fotografiach autorka w różnych przestrzeniach miastach uchwyciła związanych ze stolicą artystów tańca. Wystawa potrwa do 8 lipca. Sama Marta Ankiersztejn mówi o niej tak:

Przemierzając ulice miasta rzadko doświadczamy momentów, które pozwalają nam wybić się z monotonnego rytmu codzienności. Będąc częścią bałaganu jaki tworzą wiecznie zabiegani ludzie nie dostrzegamy harmonii, ładu, barw, które nas otaczają. W wielkim mieście zagubić się nie jest rzeczą trudną.

Jako bohaterów swojej opowieści wybrałam warszawskich tancerzy, którzy mieli za zadanie odnaleźć się w zaproponowanych przeze mnie przestrzeniach. Głównie za sprawą improwizacji szukaliśmy harmonii ciała i przestrzeni. Tancerze, których identyfikujemy z ruchem i dynamiką, na tych zdjęciach pozostają jedynie jednym z elementów obrazu. Swoim bezruchem zdają się opanowywać chaos.

Podobnie jak w przypadku improwizacji tanecznej także teraz inspiracje pochodziły z różnych źródeł, czego wyrazem jest kolor pojawiający się na fotografiach w rozmaitych wariantach. Bywa tak, że rytm odnajdujemy w sobie, innym razem potrzebujemy bodźca, impulsu z zewnątrz. Na fotografiach prezentowane są obie te strategie.

Flow to stan uskrzydlenia, swobodnego przepływu dobrej energii. Warto czasem się zatrzymać aby ją poczuć.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close