Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 15 czerwca Centrum w Ruchu w Warszawie (Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a, 2 piętro, s. 118) zaprasza na wydarzenie Widz w Centrum, ostatni etap projektu Lab Nowego Tańca, prowadzonego przez Marysię Stokłosę. Uczestnicy projektu pragną podzielić się z widzem tym, nad czym pracowali przez czternaście tygodni w Centrum w Ruchu oraz podczas kilku dni w Domu Pracy Twórczej Burdąg. Była to praca oparta na historii nowego tańca spojrzenie na metody kilku pionierów i reformatorów sztuki tanecznej. Tematem przewodnim była dynamika między ciałem a umysłem twórcy/performera.

Uczestnicy przyznają, że mają znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Pokaz będzie się składał z działań warsztatowych ułożonych w strukturę. Będzie to godzinna seria zadań tworzonych i poprawianych na bieżąco przez uczestniczki. Każda performerka będzie choreografką. Każdy ruch, przedmiot, tekst czy emocje potraktowane zostaną jako równorzędny materiał.

Ideą LabuNowego Tańcabył rozwój na trzech płaszczyznach: techniki ruchu, improwizacji i choreografii.Program Labu zakładał, że taniec dzisiaj to dyscyplina łącząca predyspozycje fizyczne z inteligencją, wrażliwością i krytycznym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Lab Nowego Tańca to projektMarysi Stokłosyrealizowany w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Wstęp bezpłatny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close