Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 19 czerwca o godz. 17.00 Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie zaprasza do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej na Wieczór baletowy, składający się z dwóch części: cz. I – wariacje solowe i układy zespołowe, cz. II – premiera spektaklu Dopokąd idę w choreografii Henryka Konwińskiego do muzyki kompozytorów polskich. Spektakl realizowany jest do muzyki kompozytorów polskich, zarówno dawnych jak i współczesnych, między innymi: Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Grażyny Bacewicz, Mieczysława Wajnberga, Wojciecha Kilara, Andrzeja Panufnika.  Realizatorzy chcą przekonać  młodzież, że muzyka polska jest cennym źródłem współtworzenia tożsamości narodowej, a także może stać się inspiracją do tworzenia ciekawych kreacji choreograficznych. W przedstawieniu  wystąpią wszyscy uczniowie Szkoły, którzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w różnych technikach tańca (taniec klasyczny, taniec ludowy i charakterystyczny, taniec współczesny).

 

Wybór Henryka Konwińskiego jako choreografa nie jest przypadkowy. Artysta tworzy w różnych technikach tańca, od czystej klasyki, poprzez taniec ludowy i charakterystyczny, do tańca współczesnego. Ma na swoim koncie wiele różnorodnych spektakli baletowych i operowych. Układał choreografie dla profesjonalnych zespołów baletowych, a także uczniów profesjonalnych szkół baletowych. wszechstronny rozwój poparty rzetelną pracą.

 

Spektakl realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015.

 

Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close