Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 17 grudnia 2015 roku o godz. 19.00 Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12) zaprasza na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru w wykonaniu Praskiego Baletu Kameralnego (Pražský Komorní Balet): Black mirror, Silent cry, Come see comme ça.

 

O spektaklach:

 

 

Black mirror:

Egzystencjalny, abstrakcyjny balet funkcjonuje tutaj jako metafora nigdy nie doświadczonej tajemnicy życia i świata. Choreografia zainspirowana została obrazem Vladimira Houdeka Czarne lustro. Współpracę Hanny Polańskiej Tureckovej i Vladimira Houdeka można określić jako „stan filmowego kolażu tańca i obrazu poszukujący definicji współzależności między językiem ciała a przekazem wizualnym”. Widać silne inspiracje modernizmem. Głównym zainteresowaniem kreatywnego duetu są aktualne możliwości abstrakcji, która zawsze jest procesem, związkiem.

 

 

Silent cry:

Inspiracją do stworzenia spektaklu dla trzech tancerzy był poemat symfoniczny Antonina Dvořáka The Water Goblin. Opowieść, której akcja ma miejsce w teraźniejszości, mówi o relacjach interpersonalnych i wydarzeniach, które mogą dziać się wokół nas, często za zamkniętymi drzwiami. Intensywność wspaniałej muzyki Dvořáka wzmacnia i podkreśla konflikt miłości, namiętności i egoizmu, prowadzącej do tragicznego końca.

 

Scenariusz i reżyseria: Hana Litterová

Muzyka:  Antonín Dvořák (Vodník op. 107)

Scenografia i kostiumy: Pavel Knolle

Obsada: Sabina Bočková, Lenka Bílková, Hodei Iriarte Kaperotxipi

Czas trwania spektaklu: 20 minut

 

Come see comme ça

Come see Comme ça jest wariacją na temat życia kilku osób, które los doprowadził do jednego miejsca. Spektakl inspirowany jest pojęciami baroku, paradoksu i kontrastu. Jest to opowieść o ludzkich potrzebach, które mają szanse pojawienia się tylko w pewnych specjalnych okolicznościach. Jedną z takich sytuacji jest wieczorne przyjęcie. Potrzeby te, często ukryte przed światem zewnętrznym, dochodzą do głosu pod postacią pospolitych instynktów i zachowań i możliwe, że zobaczymy obie ich strony – przyjazną i przyjemną, jak również  – wstydliwą i wrogą. Ile prawdy jest w ich zachowaniu? Chodź zobacz. Popatrz. Zobaczysz, że nie są całkiem szczęśliwi. Czują się comme ci comme ça.

 

Muzyka: Heinrich Ignaz Franz von Biber, Renè Aubry, Franz von Biber, Renè Aubry, Murcof, Balanescu Quartet, Goran Bregović

Reżyseria: Aleksandra Dziurosz

Konsultacja dramaturgiczna: Bartosz M. Martyna

Choreografia: Aleksandra Dziurosz & tancerze

Aranżacja muzyki: Andrzej Kopeć

Scenografia i kostiumy: Pavel Knolle

Reżyser światła: Jakub Sloup

 

Bilety: 12zł

 

Opieka merytoryczna cyklu Scena Elektoralna 2015. Teatr Tańca – dr hab. Aleksandra Dziurosz.

 

Więcej

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close