Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 18 lutego o godz. 19.00 Mazowiecki Instytut Kultury (Elektoralna 12) zaprasza na pokaz czterech choreografii jednego wieczoru. W części I zostaną zaprezentowane choreografie Pauliny Święcańskiej Divenire, Quo Tendis Prelude oraz solo Dominika Więcka Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego. W części II wieczoru pokazany zostanie spektakl dyplomowy z tańca współczesnego w wykonaniu uczniów i uczennic VI i IX klasy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie. Autorką choreografii przedstawienia Black Angels jest Paulina Święcańska.

 

Część I:

Divenire

Choreografia: Paulina Święcańska

Wykonanie: uczniowie VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie
Czas trwania: 6 minut

 

Quo Tendis Prelude

Wykonanie: Michał Adam Góral
Czas trwania: 8 minut

 

Dominique

Choreografia: Maciej Kuźmiński

Wykonanie: Dominik Więcek
Czas trwania: 15 minut

 

Przerwa: 15 minut

 

Część II:

Black Angels – dyplom z tańca współczesnego

Koncepcja i choreografia: Paulina Święcańska

Wykonanie, fragmenty choreografii: uczniowie VI i IX klasy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie

Czas trwania: 25 minut

 

Opieka artystyczna wieczoru: Paulina Święcańska

 

Paulina Święcańska – choreografka, nauczycielka, performerka, trenerka i menedżerka. Wykształcenie zdobywała na uczelniach w: Zielonej Górze, Łodzi, Warszawie i Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach programów coachingowych w większości krajów europejskich, a także w: Izraelu, Brazylii, Indiach, Turcji, Australii, Indonezji, Japonii, Rosji i USA. Jest absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie (studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo) oraz kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Ukończyła również studia podypolomowe z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu produkcji teatralnej na Uniwersytecie Łódzkim. Jako choreografka do tej pory stworzyła 18 prac autorskich m.in. Wariacje na temat jedzenia, Hybryda, Motyle 2046, Doskonała para, Surogaci, które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach. Współorganizowała Warszawski Festiwal Sztuki Niezależnej Re:wizje. Obecnie organizuje Międzynarodowy Festiwal Contact Improvisation Warsaw Flow (www.polandcontactfestival.com) oraz jest prezeską Fundacji artystycznej PERFORM.

 

Michał Adam Góral w czerwcu 2013 roku ukończył czteroletnią edukacje na Rotterdam Dance Academy – Codarts w Holandii. W jej trakcie miał okazję tańczyć w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones, Jiří Kylián, Marthy Graham, Giulii Mureddu, Jana Linkensa, Lucasa Jerviesa, Ivanhoe Chun-ho Lam, ThomaStuarta. Współpracował przy instalacji Body Building designera mody i architekta Henrika Vibskova z Danii, z Amsterdamskim Het Internationaal Danstheater (chor. Neel Verdorn) oraz Korzo Theater w Hadze (chor. Ederson Rodriguez Xavier). Jeszcze będąc w Polce brał udział wielu przedsięwzięciach komercyjnych i artystycznych, m.in.: Gala 'Nobel’83 – Pro Memoria w Teatrze Narodowym, dwie premiery warszawskiego Teatru Tańca Test, tancerz w odcinku serialu Teraz albo nigdy! TVN , West Side Story z francuską grupą bębniarską Percussions Claviers de Lyon na IX drumming Cross Festival w Warszawie, spektakl Eden Teatru Nowego w Łodzi , występ podczas III festiwalu Re:wizje. Jako choreograf razem z Ewą Sikorską stworzył swój pierwszy spektakl Waterfallin, który miał premieręw 2012 roku w Holandii. Obecnie zakończył współpracę z Ðerida Dance Company przy międzynarodowym projekcie Rivers of Europe.

 

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i pedagog młodego pokolenia. Jako choreograf zadebiutował w 2009 spektaklem NIE ZBYT. W 2014 roku podczas Polskiej Platformy Tańca jego spektakl Room 40 otrzymał Nagrodę Publiczności. W latach 2014 i 2015 odbył tourneé ze spektaklami Różnica i Powtórzenie, Room 40 i Maciej Kuźmiński, prezentując prace w Polsce, Niemczech, Anglii, Serbii, Holandii, Izraelu i na Węgrzech. Spektakl Dominique w wykonaniu Dominika Więcka zdobył II miejsce oraz Nagrodę Publiczności w ramach Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego „Solo Dance Contest 2015” w Gdańsku oraz I miejsce podczas konkursu choreograficznego Warszawskiej Platformy Tańca 2015. Solo zdobyło również wyróżnienie w innej obsadzie – Tomasz Pomersbacha otrzymał nagrodę za debiut sceniczny w Dominique w ramach III Koszalińskich Dni Monodramu – Debiuty (2015).

 

Bilety: 15 zł
Bilety dostępne przez, www.eBilet.pl, w siedzibie MIK (pn-pt w godz. 11.00-19.00) oraz poprzez aplikację mobilną GOING, a także www.ewejsciowki.pl.

Informacje: tel. 22 586 42 59, 783 708 380

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), m.chabros@mik.waw.pl 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close