Wersja do druku

Udostępnij

Już wkrótce w Warszawie wystartuje Festiwal Improwizacji Tańca Sic! Towarzyszy on drugiej imprezie – Festiwalowi Muzyki Improwizowanej Ad Libitum.W tym roku tematem obu festiwali jest improwizacja zespołowa.

Po raz pierwszyAd Libitum i SIC!zostały połączone w zeszłym roku, gdy obie imprezy odbywały się w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W tym roku idea połączenia Festiwalu Muzyki Improwizowanej Ad Libitum oraz Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! jest kontynuowana, ale uległa też znacznemu poszerzeniu. Od 18 października do 21 październikawszyscy chętni mogą uczestniczyć w równoległych blokach intensywnychwarsztatów tanecznych lub muzycznych. Taneczne poprowadzi znana już uczestnikom SIC!Katie Duckz Holandii z towarzyszeniemAlfredo Genovesina perkusji, a takżeCompany Blu zakompaniamentemSteve’a Noble,również na perkusji. Nowością jestwarsztat tańca improwizowanego dla z młodzieży –z uczniami warszawskich liceów poprowadziDaniel Almgren Recéndu, absolwent SNDO w Amsterdamie, który 25 października wystąpi w Warszawie w ramach Przeglądu Nowego Tańca.Z kolei warsztaty muzyczne poprowadzą Johannes Bergmark, Paolo Pandolfo,POW EnsembleorazEnsemblefür ExperimentelleMusikz Monachium. Tematy warsztatów, jak choćbyCiało jest fabryką dźwiękuBergmarka i udział w warsztatach tańca muzyków, pokazuje wzajemną współpracę i przenikanie obu dziedzin sztuki.

Spektakle i koncertywe wspólnym wykonaniu tancerzy, performerów i muzyków będzie można natomiast obejrzećw dniach 20-23 października w Sali LaboratoriumCSW (zawsze od 19.00). Poza warsztatami i performansami program festiwalu obejmuje również wykłady i spotkania, tj. wykład/prezentacja: Stena HansonText-sound composition i współpraca z Henri Chopinem;Johannes’a BergmarkaDziałalność „Fylkingen” i sytuacja awangardy w Skandynawii(19 października) oraz Juliusza GrzybowskiegoCzy możliwe jest bycie samemu na scenie?(20 października).

Szczegółowe informacje:

http:www.sic.waw.pl

Zapisy na warsztaty:

SIC! Sonia Nieśpiałowska-Owczarekinfo@sic.waw.pl

Ad Libitum Joanna Grotkowskafprm@prm.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close