Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXII edycji Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „ROZDROŻE” w dniach 24 października-10 listopada 2015 prezentowana będzie sztuka artystów z Wielkiej Brytanii i  Polski. Pokazana zostanie twórczość dwóch zespołów tańca współczesnego tworzących spektakle łączące taniec, muzykę i rozbudowaną warstwę wizualną oraz dwóch teatrów eksperymentujących z obrazem i przestrzenią: słynnego zespołu Company Wayne McGregor z Londynu i Warszawskiego Teatru Tańca oraz cenionego teatru Stan’s Cafe z Birmingham i obchodzącego jubileusz teatru Scena Plastyczna KUL z Lublina. Pokazom spektakli będą towarzyszyć prelekcje i spotkania z artystami.

 

Najważniejszym wydarzeniem będzie niewątpliwie prezentacja spektaklu FAR Wayne’a McGregora –współtworzona i wykonywana przez zespół tańczący na tle ruchomego ekranu, na którym wyświetlane są abstrakcyjne obrazy. Zainspirowany przez czas Oświecenia spektakl odnosi się do epoki, która radykalnie zmieniła podejście do rozumienia ludzkiego ciała. W rytm sugestywnej muzyki Bena Frosta dziesięciu tancerzy konfrontuje współczesną wrażliwość z deformacjami, zmysłowością i uczuciami właściwymi dla wieku XVIII.  Prezentacja 25o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbywa się jednocześnie w ramach VII Dniach Sztuki Tańca.

 

Więcej informacji o spektaklach i program

 

24 października 2015, godz. 16.00

prelekcja Emily Wienfield poświęconą twórczości Wayne’a McGregora

CSW Zamek Ujazdowski, KINO.LAB

wstęp wolny

 

Company Wayne McGregor (Londyn, UK)

Spektakl FAR

25 października 2015, godz. 19.00

Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Moniuszki

Sprzedaż biletów na spektakl prowadzi Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Ceny biletów: 35 zł – 200 zł

 

Spektakl wystawiony w hipnotyzującej oprawie stworzonej za pomocą gry światła i cieni autorstwa wielokrotnie nagradzanego studia projektowego Random International oraz Lucy Carte, łączy awangardowy design z choreografią wyrosłą z zainteresowania procesami poznawczymi.

 

27 października 2015, godz. 18.00

Prelekcja reżysera Jamesa Yarkera o twórczości teatru Stan’s Cafe

CSW Zamek Ujazdowski, KINO.LAB

 

Teatr Stan’s Café (Birmingham, UK)

Spektakl The Cleansing of Constance Brown

28 października 2015, godz 19.00

29 października 2015, godz. 18.00 i 20.30

30 października 2015, godz. 18.00 i 20.30

Klub Stodoła.

Sprzedaż biletów w dniu i w przeddzień spektaklu w klubie Stodoła.

Ceny biletów: normalny 50zł / ulgowy 30 zł

 

The Cleansing of Constance Brown (Wymazywanie Constance Brown) to jedno z najbardziej cenionych przedstawień Teatru. Zamówione przez festiwale Wiener Festwochen i Fierce!Festival oraz przez Warwick Arts Centre, było prezentowane w wielu krajach, zaskakując swą oryginalną formą. Miejscem akcji jest długi i wąski korytarz budynku, który przypomina zarówno biurowiec z lat 50. jak i współczesny hotel czy blok mieszkalny lub więzienie. Korytarz jest miejscem przejściowym, peryferyjnym, miejscem ludzi pozbawionych władzy, która jest sprawowana za drzwiami i ścianami niewidocznych pokojów. Widzowie obserwując serię mikroscenek próbują odkryć relacje między kilkudziesięcioma postaciami pojawiającymi się na chwilę w korytarzu. Kalejdoskop obrazów przypomina zdarzenia codzienne lub relacje telewizyjne z publicznych lub osobistych katastrof. Twórcy spektaklu pytają, czy można je wymazać z naszej świadomości. Co wówczas pozostaje?

 

Warszawski Teatr Tańca (Polska)

Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią – prapremiera zdarzenia scenicznego

5 listopada 2015, godz. 20.30, etap I

6 listopada 2015, godz. 19.00, etap II

CSW Zamek Ujazdowski, Sala im. W. Krukowskiego w Laboratorium

Sprzedaż biletów w dniu i w przeddzień spektaklu w CSW.

Ceny biletów: normalny 30 zł / ulgowy 20zł

 

Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią to interdyscyplinarne, multimedialne zdarzenie sceniczne łączące taniec współczesny, ruch, grę aktorską, muzykę i projekcje wideo. Ruch, dźwięk, tekst i filmy wideo są kompatybilne i w wielu fragmentach tworzone w czasie rzeczywistym na zasadzie improwizacji. Na oczach widzów toczy się gra, w której biorą udział twórcy uczestnicy scenicznego zdarzenia, z których każdy działa według indywidualnej mapy/planu. Twórcy Kolarza to Aleksandra Dziurosz (idea, przygotowanie map i taniec), Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak (dźwięk), Bartosz Martyna (tekst), Andrzej Kopeć (obraz/wideo), Joanna Lichorowicz i Michał Łabuś (ruch). Podczas festiwalu ROZDROŻE 2015 dojdzie do prapremierowego pokazu Kolarza.

 

Scena Plastyczna KUL, Leszek Mądzik (Lublin, Polska)

Spektakl Lustro

9 listopada 2015, godz. 18.00 i 20.00

10 listopada 2015, godz. 18.00 i 20.00

CSW Zamek Ujazdowski, Sala im. W. Krukowskiego w Laboratorium

Sprzedaż biletów w dniu i w przeddzień spektaklu w CSW.

Ceny biletów: normalny 40 zł / ulgowy 25 zł

 

„Lustro” to kolejny autorski spektakl Leszka Mądzika, artysty od lat zafascynowanego wyobraźnią Schulza. Stworzone w 2013 roku przedstawienie inspirowane jest życiem i prozą Schulza, przede wszystkim opowiadaniem Samotność. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Klimek. Jak napisał twórca spektaklu: „To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silne piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza”.

 

Po spektaklach zapraszamy na spotkania z artystami.

 

Organizacja festiwalu dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Partner: British Council Poland

 

Partner CSW: REGENT Warsaw Hotel

 

Współpraca medialna: SZUSTOW. Kultura i Komunikacja

 

Patroni medialni CSW: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa, Gazeta Co Jest Grane, taniecPOLSKA.pl, TOK FM, ELLE, ELLE DECORATION, Esquire Polska, Aktivist, artinfo.pl, Stolica

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close