Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 28 marca o godz. 19.00 w ramach Sceny E12 oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru „Dotknij teatru”, organizowanych w całej Polsce przez Instytut Teatralny, w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (ul. Elektoralna 12) zaprasza na wieczór zatytułowany woman_per_forma. To kolejna taneczna odsłona Sceny E12 i pierwsza, której celem jest ukazanie kobiety oraz tematyki gender w działaniach performatywnych. Zobaczymy tancerki, performerki i wojowniczki tańczące z wachlarzami. Wieczór poprowadzi widza od tematu pozornej niewinności narodzin do studium formy i podświadomości, zostanie zbudowany na przeciwieństwach: improwizacja-symetria, cisza-muzyka, taniec-bezruch, obraz żywy-video-art.

W ramach wieczoru zobaczyć będzie można dwa spektakle Teatru Ruchu: Abrupt. Angel w choreografii i wykonaniu Agnieszki Kryst i Agnieszki Muczyń oraz Narodziny Venus wg koncepcji i w wykonaniu Katarzyny Stefanowicz.

Geometria, kształty, środek, punkt zaczepienia, action painting, bezprzedmiotowość, plamy, brak środka ciężkości – tak swoje działania sceniczne opisują artystki Abrupt. Angel. Natomiast Narodziny Venus, to kolejny spektakl będący wynikiem współpracy Kasi Stefanowicz z artystką video-art Julią Bui-Ngoc oraz kompozytorem Piotrem Olszewskim. Starannie przygotowana struktura wizualno-dźwiękowa stanowi szkielet dla działań improwizowanych, wykorzystujących techniki teatru fizycznego, tańca oraz pracę z głosem.

Dodatkowo spektaklom towarzyszyć będzie instalacja ruchowa – interakcyjne działania w przestrzeniach pozascenicznych na temat: spotkania/relacje/związki/jednostka-grupa/pary/ itp. w wykonaniu tancerzy Atelier Warszawskiego Teatru Tańca oraz pokazy video-art. Wieczór reżyseruje Katarzyna Stefanowicz. WSTĘP WOLNY.

Program wieczoru

Działania we Foyer:

  • Atelier WTT
  • Parodos, zanim chór rozpocznie pieśń – tańczy (video-art ze spektaklu o tym samym tytule, realizacja Julia Bui-Ngoc i Katarzyna Stefanowicz (tańczą: Monika Błaszczak, Hania Lekmane, Aleksandra Lemm, Katarzyna Milczewska, Anna Ochman, Madi Rostkowska, Ula Siemion, Barbara Songin, Anna Sadowska, Martyna Zygmuntowicz).

Narodziny Venus (20 min)

realizacja i wykonanie: Katarzyna Stefanowicz
muz.: Piotr Olszewski,
przestrzeń wizualna: Julia Bui-Ngoc, Katarzyna Stefanowicz

Szkoła Wachlarzy – pokaz tańca z wachlarzami bojowymi (4 min)

choreografia: Julia Bui-Ngoc

Przerwa

19.40

Abrupt. Angel (25 min)

choreografia i wykonanie: Agnieszka Kryst, Agnieszka Muczyń

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close