Wersja do druku

Udostępnij

Do 28 sierpnia trwa 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Warsaw CI Flow poświęconego kontakt improwizacji – jednej z najciekawszych i najbardziej inkluzywnych technik tańca współczesnego. 

 

Kontakt improwizacja to forma tańca, w której dwie lub więcej osób spotyka się w ruchu poprzez wspólny punkt kontaktu, dzieląc ze sobą dotyk, pęd i ciężar. Steve Paxton, pionier tej techniki, połączył w niej swoje doświadczenia z tańcem współczesnym, akrobatyką i Aikido. Kontakt improwizacja jest otwarta na wszystkie osoby spragnione ruchu. Nie ma w niej hierarchii ani poziomów zaawansowania, a tańczyć może każdy, niezależnie od umiejętności czy stopnia sprawności. Tak jak tango ma swoje milongi, a techno swoje rave’y, tak kontakt improwizacja ma jamy (czyt. dżemy), na których spotyka się społeczność wspólnie praktykująca tę technikę.

 

Wszystkie karnety na festiwal zostały już wyprzedane, wciąż jednak można przyjrzeć się kontakt improwizacji w trakcie wydarzeń otwartych. Wczoraj, na zakończenie tygodniowego projektu performatywnego z Andrew Wassem odbył się performans Improvising Contact / Contact Improvisation.

 

28 sierpnia odbędą się aż trzy wydarzenia otwarte dla publiczności. W godz. 13.30-15.30 będzie można podglądać działania site-specific w przestrzeniach miejskich. Po świecie kontaktu z miejscem i przestrzenią uczestników warsztatu oprowadzi Maria Stokłosa. O godz. 16.00 odbędzie się pokaz pracy wykonanej w ramach warsztatów Somatyka i kompozycja z Isabelle Uski, a o godz. 19.00 – jam performatywny prowadzony przez Iwoną Olszowską.

 

Wszystkie wydarzenia poza działaniami site-specific odbędą się na sali im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Szczegółowa lokalizacja działań site-specific zostanie podana bliżej terminu wydarzenia w social mediach.

 

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Obowiązuje rejestracja poprzez formularz: https://forms.gle/25tWp8e6TUXH72DB6.

Osoby niezarejestrowane będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc.

 

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie polandcontactfestival.com oraz Facebooku Warsaw CI Flow International Dance Festival.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close