Wersja do druku

Udostępnij

Rusza projekt filozoficzno-taneczny You KANT Dance, który będzie prowadzony przez doktora filozofii Tomasza Mazura oraz choreografkę i tancerkę Magdalenę Przybysz. Finał projektu odbędzie się 29 listopada podczas Warszawskiej NOCY Tańca. W imieniu Komisji w składzie Tomasz Mazur, Magdalena Przybysz i Agata Życzkowska organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w naborze do projektu, realizowanego w ramach Warszawskiej Sceny Tańca.

Wysoki poziom i różnorodność zainteresowań zgłaszających się osób bardzo pozytywnie zaskoczyła Komisję, przed którą stanął bardzo trudny wybór. Ograniczenie liczby uczestników projektu do wstępnej liczby 12 osób uniemożliwiło wybranie wszystkich tych, którzy zaciekawili Komisję podczas przesłuchania swoją osobowością i pomysłami na życie. Dlatego w przyszłości zostanie rozważona możliwość realizacji kolejnej edycji projektu.

Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami 71 osób, do udziału w projekcie You KANT Dance komisja wybrała 14 osób:
1. Olga Bosowa
2. Aleksandra Bożek-Muszyńska
3. Gabriela Brejdygant
4. Patrycja Bączek
5. Jakub Drzastwa
6. Joanna Krzyżewska
7. Paweł Kulesza
8. Anna Kwaśniak
9. Magda Niernsee
10. Paweł Puchalski
11. Katarzyna Szczepanek
12. Magdalena Talewicz
13. Hana Umeda
14. Emilia Zagrodzka

Projekt będzie realizowany metodą laboratorium. Rozpocznie się 4 września 2013. Podczas spotkań odbędzie się czytanie fragmentów dzieła Immanuela Kanta, związane z tym dyskusje oraz próba przełożenia tego na język ciała. Na styku tych doświadczeń powstanie praca, która zostanie pokazana na Warszawskiej NOCY Tańca 29 listopada 2013 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynator projektu: Agata Życzkowska a.zyczkowska@cialoumysl.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close