Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Rok na teatralnej Scenie E12 w Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki rozpocznie spektakl oparty na twórczości szwedzkiego pisarza Augusta Strindberga oraz przedpremierowy pokaz fragmentów opery autorstwa Benjamina Brittena, angielskiego kompozytora, dyrygenta, pianisty. Obie prezentacje odbędą się 24 stycznia o godz. 19.00.

Wyspa umarłych to pewnego rodzaju przypowieść o człowieku, który będąc zawieszonym pomiędzy tym, co doczesne, a tym co wieczne, próbuje pogodzić się z własnym losem.Wykorzystując niedokończony przez autora dramat oraz fragmenty dziennika, powstał pełen ekspresji spektakl, traktujący o końcu życia. W spektaklu w reżyserii Kamili Michalak, występują Kacper Matula i Bartosz Martyna oraz trio śpiewaczek. Tekst sztuki stał sięinspiracją do stworzenia kreacji scenicznych, nawiązujących w swej formie do teatru ruchu. Twórcom spektaklu udało się stworzyć pektakl teatralny, w którym ruch sceniczny jest równorzędnym elementem tekstu dramatycznego.

Gwałt na Lukrecji Benjamina Brittena to historia niezasłużonego cierpienia, będącego punktem wyjścia do rozważań na temat niesprawiedliwego doznawania bólu i wszechobecnego na świecie i w ludziach zła. Twórcy Gwałtu na Lukrecji w przedstawionych fragmentach utworu podejmują próbę odszukania odpowiedzi na frapujące pytania: dlaczego cierpią na całym świecie przypadkowi ludzie z nieznanego im i nam powodu?, dlaczego nie ma ochrony przed niezasłużonym ciosem? Pokaz ten jest zapowiedzią premiery, która odbędzie się dnia7 lutego 2013 o godz. 19.00w starej drukarni PAP naul. Mińskiej 65w Warszawie.

Bilety: 12zł.

Wyspa umarłych na podstawie dzieł Augusta Strindberga

Reżyseria: Kamila Michalak

Obsada: Kacper Matula, Bartosz Martyna

Soliści: Jadwiga Niebelska – mezzosopran, Aleksandra Klimczak – sopran,

Magdalena Krysztoforska – sopran

Scenografia: Marta Zając

Opieka artystyczna: prof. Marcin Jarnuszkiewicz

Muzyka: fragment oratorium „Pielgrzymi do Grobu Pańskiego” J.A. Hasse, 1748

Gwałt na Lukrecji Benjamin Britten – pokaz przedpremierowy, fragmenty

Reżyseria: Kamila Michalak

Kierownictwo muzyczne: Lilianna Krych

Scenografia: Karolina Fandrejewska

Pianista, korepetytor solistów: Marta Guzik

Soliści: Jadwiga Niebelska – mezzosopran, Aleksandra Klimczak – sopran,

Magdalena Krysztoforska – sopran, Małgorzata Bartkowska – mezzosopran

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close