Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 18-23 listopada w Warszawie odbędzie się jesienna odsłona X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Festiwalowi towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny WarsawZAWIROWANIAdance  (17-19 listopada 2014). Jest to edycja wyjątkowa, ponieważ związana jest także z jubileuszem 10-lecia Teatru Tańca Zawirowania.

 

Druga odsłona Festiwalu poświęcone będzie w równym stopniu polskim i zagranicznym artystom. Wśród wykonawców odnajdziemy m.in. Daniela Abreu (znanego widowni z poprzednich edycji), Ido Tadmora w znakomitym duecie z Elwirą Piorun, Budapest Dance Theatre, NovaTanz/TanzFaktur, Anat Grigorio, a także Polski Teatr Tańca, Sopocki Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca oraz Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.

 

Festiwalowe spektakle prezentowane będą w Teatrze Warsawy, CSW Zamku Ujazdowskim oraz w

Teatrze Wielkim – Operze Narodowej  (równocześnie w ramach V Dni Sztuki Tańca).

Od organizatorów:

 

To wyjątkowe wydarzenie. Z okazji dziesięciolecia Festiwalu wirujemy w 2014 roku dwukrotnie, nie tylko latem, jak było do tej pory.  Chcemy pokazać, jak rozwinęliśmy się przez tę dekadę, jak wiele kontaktów udało nam się nawiązać i jak wiele fantastycznych projektów i kooperacji zrealizowaliśmy wspólnie z teatrami tańca z całego świata. To również niepowtarzalna okazja, aby razem z nami uczcić dziesięciolecie samego Teatru Tańca Zawirowania,który – założony w 2004 roku – wciąż regularnie prezentuje swoje nowe spektakle i podróżuje po najdalszych zakątkach świata. Tradycyjnie też oprócz spektakli odbędą się spotkania z artystami, pokazy filmów związanych z tańcem współczesnym, wernisaże, dyskusje.

 

PROGRAM

 

Więcej informacji o Festiwalu:
www.zawirowania.pl w zakładce Festiwal
www.facebook.com/zawirowania

 

Kontakt z organizatorami:
+48 780 555 280

ttzawirowania@gmail.com

 

 

Więcej informacji o Konkursie:

https://www.facebook.com/warsawzawirowaniadance

 

+48 797 555 979

 info@warsawzawirowaniadance.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close