Wersja do druku

Udostępnij

Już za tydzień, w piątek 30 listopada o godz. 19.00, w Centrum Promocji Kultury Praga Południe (ul. Podskarbińska 2) na zaproszenie Sylwii Hanff/Teatru Limen we współpracy z CPK ze spektaklem Gensho No Uta wystąpi japoński artysta Ken Mai.


Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. Studiował unikalny styl obu twórców butoh: Kazuo Ohno i Tatsumi Hijikaty, a także niemiecki taniec ekspresyjonistyczny, który miał znaczacy wpływ na butoh. Styl tańca i nauczania Ken Mai jest kombinacją butoh i elementów aktorstwa,gimnastyki, sztuk walki, śpiewu, jogi i medytacji zen. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami, rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii.

Natomiast dzień wcześniej, 29 listopada o godz. 18.00 w Galerii Azjatyckiej (Filia Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Freta 5) odbędzie się spotkanie z artystą zatytyłowane Zen & butoh. Spotkanie poprowadzą Sylwia Hanff i Julia Hoczyk. Ponadto w weekend 1-2 grudnia artsyta poprowadzi warsztaty „Estetyka butoh” (CPK, w godz. 10.00-17.00).

O spektaklu:


„Widząc księżyc skryty pod białymi nenufarami w rozkwicie, czerwonawy jak świeżyszafran, kulisty i promienny jak wschodzące słońce. Widząc las zabarwiony melancholijną piosenką delikatnego deszczu i chwytający serca kwiatów o ślicznych oczach. Dawne złe uczynki zostały strząśnięte przez niemożliwą do zniesienia intensywność bólu, jaki przynosi rozdzielenie ciała i duszy. Nieskończoność mojej śpiewającej duszy i mojego ciała poruszającego się pomiędzy niebem a piekłem. Cała natura została zniszczona w jednej chwili, a ciało, które pozostało, składało się z trzech elementów tworzących materialny świat: ciała eterycznego, astralnego i samoświadomości (ego) – i sięga ono istoty najwyższej duszy.”

Bilety na spektakl w cenie 20 zł dostępne w CPK od 26 listopada 2012 www.cpk.art.pl

Więcej informacji o artyście: http://www.kenmaibutoh.com

Informacje o wydarzeniu: http://www.butoh.8log.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close