Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że 20 grudnia upływa termin zgłaszania projektów z cyklu Re//mix na konkurs Komuny// warszawa, realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. Otwarty konkurs obejmuje projekt i realizację wydarzenia artystycznego, mającego formę remiksu uznanego dzieła choreograficznego. Dwa zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w siedzibie komuny// warszawa w 2012 roku.

Remiks to pojęcie zapożyczone z muzyki: oznacza utwór powstały w wyniku przetworzenia innego utworu. Nie jest po prostu zwykłą „interpretacją”, wykonaniem oryginału nowymi środkami wyrazu czy w nowej aranżacji. Choć może zawierać oryginalne fragmenty (tzw. sample), to są one jedynie cytatami. Remiks jest utworem nowym, odnoszącym się treścią lub formą do pierwowzoru, dyskutującym z nim, nostalgicznie wspominającym lub na nowo odczytującym.

Projekty, które zostaną zgłoszone do konkursu, mają być przeniesieniem koncepcji remiksu na dziedzinę tańca. Komisja powołana wspólnie przez komunę// warszawa i Instytut Muzyki i Tańca wyłoni dwa projekty, które następnie zostaną zrealizowane i pokazane w siedzibie komuny// warszawa w ramach projektu re// mix 2012.

Regulamin konkursu:

  1. Termin składania projektów: 20 grudnia 2011, wersję papierową lub eletroniczną należy przesyłać

  • wersję papierową na adres:

komuna// warszawa,

ul. Szpitalna 5/5,

00-031 Warszawa

  1. Termin ogłoszenia wyników konkursu: 31 stycznia 2012.
  2. Maksymalny budżet projektu to 8.000,00 zł brutto.

Szczegółowe informacje w pliku

Informacje na temat remiksów zrealizowanych w latach 2010-2011: http://komuna.warszawa.pl/category/re-mix/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close