Wersja do druku

Udostępnij

X edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania podzielono na dwie części  – w dniach 24-29 czerwca 2014 roku pokazane zostaną festiwalowe spektakle taneczne, natomiast w listopadzie odbędzie się Konkurs Choreograficzny, opierający się na współpracy festiwalu z Warszawską Platformą Tańca. Najważniejszymi artystami tegorocznej edycji będą Kibbutz Contemporary Dance Company, który pokaże spektakl If At All, oraz Daniel Abreu –  twórca trzech choreografii prezentowanych w tym roku: Otros Rastros (produkcja własnego zespołu), Anything Zagreb Dance Company i Fuera de campo Teatru Tańca Zawirowania. Jak zapowiedział podczas konferencji prasowej dyrektor festiwalu Włodzimierz Kaczkowski, prawdopodobnie będzie to ostatni pokaz spektaklu Zawirowań z 2010 roku. Poza tym będzie można zobaczyć spektakl norweskiego zespołu Norddans, który podczas 32. Warszawskich Spotkań Teatralnych pokazywał przedstawienie dla dzieci AB3. Tym razem zaprezentuje spektakl Beautiful Beast, oparty na norweskiej sadze, stanowiący próbę stworzenia własnej baśni, jak przekonuje choreograf Thomas Noone.

 

W ramach kontynuacji współpracy z izraelskimi artystami, po wspólnym projekcie Elwiry Piorun z Ido Tadmorem (Rust & Engage), zespół Teatru Tańca Zawirowania przygotował spektakl razem z izraelskim choreografem Nadarem Rosano Out In The Line Up, który podczas festiwalu będzie miał swoją premierę. Interesującą propozycję stanowić będzie przedstawienie La Ligne de Vie Almada Dance Company poświęcone twórczości René Magritte’a.

 

W tym roku spektakle festiwalowe prezentowane będa w 4 miejscach: Teatrze Studio, Starej Prochownii, Teatrze Wielkim i Centrum Sztuki Współczesnej. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty, każdy zespół pokazujący spektakl podczas festiwalu zaprezentuje się również warsztatowo. Najciekawszym doświadczeniem, również dla nie-tancerzy, mogą być warsztaty techniki GAGA, która poprowadzi certyfikowana instruktorka GAGI Natalia Iwaniec.

 

Organizatorzy: „Dziesięciolecie festiwalu utwierdza nas w przekonaniu, że nic bardziej nie oddaje różnic w podejściu do własnego ciała, do świadomości, do różnic kulturowych czy relacji międzyludzkich niż taniec. Tutaj nie trzeba uczyć się języka. Język ciała jest językiem na tyle wymownym, że rozumiany jest pod każdą szerokością geograficzną. Podkreśla podobieństwa, ale zaznacza też różnice w podejściu do tradycji i nowatorstwa. W tańcu nie liczy się polityka, ekonomia czy rozwój cywilizacji. Człowiek staje sam na sam z własnymi ograniczeniami, nie tylko fizycznymi, ale również psychicznymi. Uczy się wyrażać swoje emocje ruchem, szuka kontaktu z partnerem na scenie, ale przede wszystkim z odbiorcą, który także może stać się aktywnym uczestnikiem spektaklu.”

 

Harmonogram

 

Ceny biletów i karnetów do 1 czerwca 2014 roku:

– pojedynczy bilet na dowolny spektakl (poza If At All Kibbutz Contemporary Dance Company) – 15 zł

– karnet (nie uwzględnia biletu na If At All Kibbutz Contemporary Dance Company) – 100 zł

– KCDC If At All – do wyboru trzy sektory: I sektor 100 zł, II sektor 80 zł, III sektor 60 zł

Uwaga! Przy rezerwacji biletu na KCDC, organizatorzy proszą o podanie numeru sektora.

 

Ceny biletów i karnetów po 1 czerwca 2014 roku:

– pojedynczy bilet na dowolny spektakl (poza If At All Kibbutz Contemporary Dance Company)  – 20 zł

– karnet na spektakle (nie uwzględnia biletu na If At All Kibbutz Contemporary Dance Company)  – 150 zł

–  KCDC If At All – bez zmian

 

Bilety można kupić:

1.W sklepie internetowym: http://www.sklep.zawirowania.pl/
2. W biurze festiwalowym: ul. Wspólna 61 lok. 101
3. Telefonicznie lub mailowo (warunkiem będzie opłacenie rezerwacji w ciągu 48 godzin) – tel. 780 555 280, ttzawirowania@gmail.com
4. W kasie Teatru Studio: http://teatrstudio.pl/

Karnety do nabycia wyłącznie u organizatora.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close