Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 20-27 września 2013 roku odbędzie się w Warszawie XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Hasło tegorocznej edycji brzmi Tak, lubię patrzeć i nawiązuje do relacji pomiędzy patrzeniem, widzeniem i podglądaniem, a nawet szpiegowaniem, jak mówiła na konferencji prasowej dyrektor artystyczna festiwalu Edyta Kozak. Festiwal odbywa się po raz dwunasty, w związku z czym obejmuje prezentacje 12 spektakli, podzielonych na 3 obszary specjalne. Do pierwszego z nich należą przedstawienia enfant terribles współczesnego tańca, znajdą się więc w tej grupie: Disabled Theater Jérôme Bela i Theater HORA, The Modesty of Icebergs Daniela Léveillé oraz TWERK Cecilii Bengolei i François Chaignaud. Do drugiej grupy należą polskie spektakle, wspierane przez europejską sieć APAP (Advancing Performing Arts Project) i wspólprodukowane przez Fundację Ciało/Umysł: Agency Wojtka Ziemilskiego i Marysi Stokłosy, Szpieg. Albo Człowiek, który słuchał Grzegorza Laszuka i Michała Libery, BEEP Karola Tymińskiego oraz SOL Kayi Kołodziejczyk. Zupełnie osobnym wydarzeniem będzie podzielony na 3 części Clean Room Juan Domínguez Rojo – performance dziejący się we foyer Teatru Studio. Widz zaproszony zostanie do uczestnictwa we wszystkich trzech spotkaniach – niemożliwe jest dołączenie do projektu w trakcie jego trwania.

Prezentacjom spektakli towarzyszyć będą dwa panele dyskusyjne – dotyczący Święta wiosny oraz koncentrujący się wokół pytania Czy polski taniec dla swojego rozwoju potrzebuje Europy?. Klub festiwalowy 12. Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł będzie się mieścił w Barze STUDIO w Teatrze Studio, w którym pokazane zostaną wszystkie przedstawienia.

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close