Wersja do druku

Udostępnij

Sie tu tańczy. oraz Fundacja Burdąg zapraszają na listopadowe warsztaty, które w dniach 24-25 listopada poprowadzą w Warszawie (Free Art Fusion, ul. Miedziana 11) Daniel AlmgrenRecén (improwizacja) oraz Jacek Owczarek (partnering).

Krótki opis warsztatów:

Daniel AlmgrenRecén – improwizacja

Najpierw będziemy chodzić, potem zaczniemy tańczyć koncentrując się na świadomym podejmowaniu decyzji w relacji z ruchem, otoczeniem i partnerami. Będziemy pracować nad dawaniem sobie przestrzeni, wykorzystaniem swojej obecności i otwieraniem świadomości. Ważne będą bieżące refleksje na temat tego, co wspólnie tworzymy poprzez improwizację oraz uświadomienie sobie narzędzi, których używamy.

Język prowadzenia warsztatów: angielski

Jacek Owczarek – partnering

Podstawowym tematem warsztatu będzie partnerowanie w tańcu z wykorzystaniem Kontakt Improwizacji jako metody pracy z partnerem. Kontakt improwizacja jest szybko rozwijającą się formą tańca, z natury improwizowaną. Swój język opiera na naturalnych prawach, jakie rządzą ruchem (grawitacja, pęd, inercja). Wykorzystuje pełną gamę ruchową od bezruchu do ruchu skrajnie atletycznego. Zawiera naukę o dotyku, intymności i komunikacji. „Dwoje ludzi improwizuje ruch, używając podłogi i siebie nawzajem jako powierzchni oparcia, bazując na grawitacji jako stałej, na ruchu od bezwładu do pędu jako zmiennej, na nieruchomych (podłoga) i ruchomych (skóra, mięśnie, kości, masa) cechach danej im powierzchni po której tańczą” . Tancerze pozostający w kontakcie fizycznym nie dążą do określonego celu, lecz raczej są otwarci na wciąż zmieniającą się rzeczywistość fizyczną w danym miejscu z daną energią, tworząc innowacyjny ruch. Kierunek impulsu pomiędzy tancerzami nie jest rządzony regułami lecz ciągłymi zmianami roli przez tancerzy w danym momencie tańca. Wsłuchiwanie się w punkt kontaktu z partnerem nadaje formę ruchowi.

Forma ta nie ma określonych kroków, choreografii, nie potrzebuje muzyki. Nie jest zestawem sekwencji ruchowych, lecz podejściem do ruchu w którym tancerza porusza odruch i intuicja. W tańcu współczesnym stała się częścią treningu świadomości ciała tancerzy i często jest podstawą budowania choreografii. Rozwijane elementy w tej technice to: turlanie, balansowanie, ślizganie, podnoszenie, bycie podnoszonym, upadanie, relaksacja, centrowanie.

Termin:24-25 listopada 2012 r.

2 dni x 2h warsztatów x każdy pedagog

Godziny warsztatów:

18:00-20:00 – Jacek Owczarek
20:15-22:15 – Daniel AlmgrenRecén

Godziny warsztatów są takie same w oba dni, zarówno w sobot,ę jak i w niedzielę.

Miejsce: Warszawa, ul. Miedziana 11, sale Free Art Fusion

Koszt:

do 16.11.2012=200zł CAŁOŚĆ !

1 dzień/1 pedagog = 100zł

od 17.11.2012 =250zł całość

1 dzień/ 1 pedagog = 125zł

Zapisy, info: workshops@sietutanczy.com

Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.
Gwarancją miejsca na warsztacie jest wpłata odpowiedniej kwoty.
Przed wpłatą kwoty należy najpierw ZGŁOSIĆ chęć uczestnictwa drogą MAILOWĄ! Wówczas potwierdzimy miejsce na warsztacie i podamy dane do przelewu.

O pedagogach:

Daniel AlmgrenRecén

www.daar.se, 1979, Szwecja.

Pierwsze doświadczenie ruchowe zdobywał w dziedzinach sportowych. Następnie podjął studia w zakresie teatru klasycznego w teorii i praktyce. Zanim zaczął pojawiać się w tanecznych kontekstach występował jako aktor fizyczny. Ukończył SNDO w Amsterdamie. Obecnie pracuje jako choreograf, performer oraz trener ruchu. Współpracował m. in. z Ivaną Müller, Keren Cytter, WhiteHorse collective oraz Ibrahimem Quraishiem. Swoje prace wystawiał w Brazylii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. W latach 2006-2010, razem z Manuelem Scheiwillerem, zjeździł cała Europę prowadząc Gross Und Stark, wędrowną przestrzeń sceniczną. Daniel tworzy spektakle na pograniczu tańca, performensu oraz sztuk plastycznych. Interesują go możliwości przemiany jednostki, dokonujące się poprzez świadome decyzje w relacji oraz dialogu z otoczeniem. Łączy inteligencję, kreatywność i pomysłowość w spójne badanie nad medium, z którym pracuje. Równowaga pomiędzy refleksją i fizycznością jego prac tworzy nowe sposoby patrzenia na ciało i myślenia o ciele w przestrzeni.

Bada czas, koncepcję i strukturę. Z tej konsekwentnej konceptualizacji tematu wyłania się wyjątkowa poetyka ciała.

Jacek Owczarek: choreograf, tancerz, pedagog tańca, improwizacji i kontakt improwizacji. Doktor Sztuki Akademii Muzycznej w Łodzi ( Choreografia i Techniki Tańca). Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich, międzynarodowych i kursach instruktorskich oraz w PPSKAK w Kaliszu. W latach 1994-2003 zatańczył w kilkunastu spektaklach Teatru Tańca ALTER Witolda Jurewicza. Brał udział w międzynarodowych projektach m.in. „Skarbek”, grany w berlińskim teatrze Volksbühne, Patenty ciała w Mau-Beige we Francji,Les ambiances polonaises w Cite Internationale des Arts (Paryż), Kołysanki Roma Europa (Rzym) Museums Quartier( Wiedeń), współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie oraz przy filmach Michała Tywoniuka i Darii Kopiec. Wiceprezes Fundacji Kino Tańca. Tworzył ruch sceniczny i występował w przedstawieniach teatralnych, m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi. Od 2007 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2007 roku założył w Łodzi grupę Pracownia Fizyczna.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close