Wersja do druku

Udostępnij

Późną jesienią odbędzie sie Warszawska Noc Tańca 2012, której celem jest w ciągu kilku godzin w jednej przestrzeni zaprezentowanie rożnorodnego dorobku warszawskich artystów tańca, a także podzielenie się pomysłami i projektami, które nie były jeszcze prezentowane w stolicy, są w fazie przygotowań lub opracowania koncepcji artystycznych.

Z powodu ograniczonych środków finansowych, rozwijania i eksperymentowania z formą, w tym roku NOC będzie miała skondensowaną formułę. Rada Artystyczna projektu: Sandra Wilk, Janusz Marek, Edyta Kozak, 13 września podjęła decyzje co do jej tegorocznego kształtu.

NOC odbędzie się w foyer Teatru Studio 24 listopada w godzinach 18.00-22.00.
Miejsce będzie podzielone na 2 części:
1. Przestrzeń stała „2mkw””(2 metry kwadratowe)
2. Przestrzeń ruchoma „scena”

Przestrzeń stała 2mkw to miejsce na tzw „boxy””dla stałej ekspozycji artystów, grup, festiwali. Każdy z wybranych artystów dostanie przestrzeń 1 x 2 m którą będzie mógł dowolnie zaaranżować tak, aby stała się jego wizytówką (np. plakat, autoportret, projekcja, obecność artysty, micro performance, akcja, wywiady.). Część stała będzie widoczna i ma być aktywna
przez 4 godziny trwania projektu.

Przestrzeń ruchoma „scena” to Mini Scena 6 x 5 m, na której rotacyjnie będą odbywały się pokazy, spotkania, prezentacje, lecture-performance, fragmenty spektakli trwające ok. 10-20 min każdy. Technika sceny nie będzie rozbudowana i będzie składała się z nagłośnienia, prostego oświetlenia, możliwości projekcji.

Projekty artystów zostaną wybrane do prezentacji przez Radę Artystyczną na podstawie zgłoszeń. Rada Artystyczna dokona oceny wartości merytorycznej i wyboru zgłoszeń zgodnie z zakładanymi celami WST biorąc pod uwagę:
a) dotychczasowy dorobek artystyczny autorów,
b) oryginalny pomysł na prezentację,
c) motywację artysty odnośnie prezentacji projektu,
d) spójność i wartość artystyczną.

Z powodu zmiany formuły przesłane do tej pory propozycje nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 października 2012 r. na adres: info@cialoumysl.pl z dopiskiem w temacie „Warszawska Noc Tańca 2012”.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close