Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza choreografów, performerów i amatorów do wzięcia udziału w projekcie, którego celem jest zbadanie przestrzeni między ciałem a umysłem. Podstawową drogą do tego celu wiodącą będzie próba przełożenia na układ choreograficzny Krytyki czystego rozumu Kanta. Pokaz pracy, poprzedzony spotkaniami, odbędzie się 29 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamku Ujazdowskim podczas Warszawskiej NOCY Tańca

.

Autorem projektu jest profesor filozofii Tomasz Mazur.

„Kultura zachodnia funkcjonuje w osobliwym rozdwojeniu na ciało i umysł. Większość z nas unika mieszania ze sobą doświadczeń cielesnych i umysłowych. Najbardziej reprezentatywnym przykładem takiej postawy w historii filozofii nowożytnej jest niemiecki filozof Immanuel Kant: w swojej filozofii podlega regułom czystego rozumu, w życiu codziennym podporządkowuje się żelaznemu rygorowi wynikającemu z jego kondycji fizycznej”.

Projekt będzie realizowany metodą laboratorium. Podczas spotkań odbędzie się czytanie fragmentów dzieła Kanta, związane z tym dyskusje oraz próba przełożenia tego na język ciała. Na styku tych doświadczeń powstanie praca, która zostanie pokazana na Warszawskiej NOCY Tańca.

Do projektu zostanie zaproszonych 12 performerów: po części profesjonalnych tancerzy, po części amatorów, ludzi w różnym wieku i o różnorodnym wykształceniu. Łączyć ma ich ciekawość i otwartość poznawcza. Aby jak najbardziej precyzyjnie wybrać grupę osób zainteresowanych projektem, zostanie przeprowadzone przesłuchanie kandydatów. Zgłoszenia wraz z CV należy przesyłać na adres:art@cialoumysl.pl w terminie do 20 sierpnia. Przesłuchanie odbędzie się 29 sierpnia 2013 r., na które zostaną zaproszone wybrane osoby na podstawie CV i zgłoszeń. Projekt ma charakter laboratoryjny. Za udział w spektaklu performerzy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 500 zł brutto.

Próby będą odbywały się 1-2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Harmonogram spotkań: 4, 11, 18, 25 września, 2, 9, 16, 21, 23 października, 4, 6, 13 ,15 ,18 ,20 listopada w godz 17:00-20:00 oraz 26-28 listopada próby do spektaklu, 29 listopada pokaz pracy. Performerzy wybrani do projektu deklarują chęć uczestnictwa we wszystkich spotkaniach. W wyjątkowych przypadkach możliwe jest opuszczenie zajęć, jednak nie więcej niż dwa spotkania, które będą usprawiedliwione.

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynator projektu: Agata Życzkowska a.zyczkowska@cialoumysl.pl

Formularz głoszenia można pobrać: Formularz zgłoszenia You KANT Dance

Regulamin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close