Wersja do druku

Udostępnij

9 grudnia w Teatrze Studio odbędzie się kolejna już Warszawska Noc Tańca. Na program wieczoru złożą spektakle – w tym również premiery, instalacje, filmy, warsztaty, prezentacje oraz dyskusje. W imprezie udział wezmą: Warszawski Teatr Tańca, Instytut Muzyki i Tańca, Anna Piotrowska, Sylwia Hanff, India Czajkowska, Izabela Szostak, Aleksandra Maciejewska, Anna Nowicka, Ramona Nagabczyńska, Kama Giergoń, Ilona Trybuła, Rafał Dziemidok, Janusz Marek, Amira Bocheńska, Paulina  Święcańska, Małgorzata Pianowska, Jakub Kasznia, Karma Fryc.

 

Program rozpocznie się o godzinie 17:00 dwoma eksperckimi prezentacjami poświęconymi warszawskiej scenie tanecznej. Janusz Marek, kurator sztuk performatywnych z CSW Zamek Ujazdowski, przedstawi koncepcję stworzenia Warszawskiego Centrum Sztuki Tańca. Natomiast Julia Hoczyk, krytyczka i badaczka z Instytutu Muzyki i Tańca, zaprezentuje raport o warszawskim tańcu.

 

W ramach „Kącika premier” wystąpia Grupa Artystyczna KONCENTRAT oraz Ilona Trybuła. KONCENTRAT da przedpremierowy pokaz spektaklu Rafała Dziemidoka Lamentacje, czerpiącego ze stylistyki campu oraz amerykańskiego modern dance. Jak podkreślają twórcy, inspirowała ich szczególnie postać Marthy Graham, której wyrazista emocjonalność – niegdyś czytelna i przejmująca – współcześnie może wydawać się przerysowana – właśnie „campowa”. Natomiast Ilona Trybuła – specjalizująca się w improwizacji – pokaże premierę dd.mm.rrrr. Jak zapowiada artystka, w projekcie tym koncentruje się na doświadczeniu obecności i różnych stanów ducha, które pojawiają się zarówno w codziennym życiu, jak i w tanecznej rzeczywistości. 

 

Szereg działań performatywnych odbędzie się w rozmaitych przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki. Sylwia Hanff, tancerka butō, będzie improwizować razem z Indią Czajkowską – wokalistką i pianistką. Na dużej scenie Teatru Studio zaprezentują się m.in. Warszawski Teatr Tańca ze spektaklem Aleksandry Dziurosz Kontrasty oraz Ola Maciejewska, której projekt inspirowany jest postacią prekursorki tańca nowoczesnego – Loie Fuller. Z projektem osnutym wokół zagadnień komunikacji międzyludzkiej wystąpia Justin F. Kennedy i Anna Nowicka.

 

Mała Scena stanie się miejscem działań Izy Szostak i Anny Piotrowskiej, która pokaże przygotowane w Mediolanie solo. Performans Szostak inspirowany jest filmem z YouTuba, popularnym internetowym memem – Polak karmi aligatora w USA.  Na Małej Scenie także przedstawienie Ramony Nagabczyńskiej Man’s Best Friend.

 

W programie również – Persona – wideo Pauliny Święcańskiej i Małgorzaty Pianowskiej; pokazy wideo warszawskich artystów z archiwum Fundacji Ciało/Umysł oraz instalacja Amiry Bocheńskiej. 

 

Pełen program – na stronie Fundacji Ciało/Umysł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close