Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Warszawskiej Platformy Tańca Fundacja Scena Współczesna zapraszają w sobotę 8 października o godz. 19.00 do starej Prochowni (ul. Boleść 2)  na pokaz spektaklu Macieja Kuźmińskiego Różnica i Powtórzenie. Jest to dwuczęściowy spektakl inspirowany tekstami filozofów Sørena Kierkegaarda i Gillesa Deleuze’a. Dyptyk składa się z Różnicy, która jest rodzajem tanecznego monodramu oraz Powtórzenia w wykonaniu trójki artystów.

 

Różnica to intymny wgląd w dylemat jednostki w zmechanizowanym świecie, próba odnalezienia własnej zagubionej tożsamości, odnalezienia siebie, odpowiedzi na pytanie: co jest zmienne – ja, czy rzeczywistość wokół mnie?

 

Powtórzenie kwestionuje istotę powtarzalności rzeczy, wydarzeń. Skomplikowany zapis choreograficzny wymaga od tancerzy niesamowitej koncentracji. Dzięki temu zabiegowi sama forma spektaklu zmusza do pytania, czy powtórzenie jest w ogóle możliwe.

 

Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają na dyskusję, która będzie poświęcona odpowiedzi na pytanie: Choreograf dziś – solista czy prowadzący zespół? Rozmowę poprowadzi Marta Seredyńska.

 

 

Choreografia: Maciej Kuźmiński

Dramaturgia: Adam Hypki

Wykonanie: Różnica – Maciej Kuźmiński/ Powtórzenie – Agnieszka Bednarz, Daniela Komędera, Maciej Kuźmiński

Produkcja: Maria Górna, Alina Kubiak

Podczas spektaklu przewidziana jest 15-minutowa przerwa.

 

Wstęp wolny.

Obowiązuje rezerwacja: http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close