Wersja do druku

Udostępnij

Warszawska Platforma Tańca to trzyletni projekt skoncentrowany na prezentacji i promocji warszawskich artystów związanych z tańcem oraz na stworzeniu ciekawej oferty dla publiczności, pozwalającej na regularne uczestnictwo w bezpłatnych wydarzeniach tanecznych w stolicy. Projekt będzie realizowany w latach 2014-2016 dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy.

Organizatorami Warszawskiej Platformy Tańca są trzy organizacje pozarządowe: Fundacja Artystyczna PERFORM, Stowarzyszenie Strefa Otwarta i Fundacja Scena Współczesna. Ogólna wizja WPT została wypracowana wspólnie, a za szczegółowy program i realizację co roku odpowiadać będzie jedna organizacja wiodąca, przy wsparciu Rady Programowej. W jej skład wejdą przedstawiciel Instytutu Muzyki i Tańca, przedstawiciel Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca w Warszawie oraz przedstawiciel Organizatora, prowadzącego daną edycję projektu. Pierwszą edycję Platformy w 2014 roku prowadzić będzie Fundacja Artystyczna PERFORM, w osobach Pauliny Święcańskiej i Małgorzaty Gajdemskiej, we współpracy ze stałym zespołem i wolontariuszami.

 

Kompleksowy program WPT obejmuje różnorodne, cyklicznie prowadzone działania o charakterze artystycznym, edukacyjnym i społecznym:

– prezentacje warszawskich artystów – spektakle, Open Stage i konkurs choreograficzny

– warsztaty taneczne skierowane do wszystkich zainteresowanych

– rozmowy o tańcu – skierowane do publiczności spotkania z udziałem artystów i krytyków, służące podnoszeniu wiedzy o tańcu, dialogowi z widzami o ich preferencjach oraz rozwijaniu krytycznej debaty wokół tańca oraz konkurs na recenzje.

 

Partnerami projektu są CSW Zamek Ujazdowski, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki oraz Teatr Stara Prochownia, gdzie odbywać się będą prezentacje.

Projekt zyskał także aprobatę Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca reprezentującej warszawskie środowisko taneczne.

 

Warszawska Platforma Tańca prezentować będzie profesjonalnych i rozpoznawalnych już  twórców z dorobkiem oraz młodych tancerzy i choreografów, z uwzględnieniem różnych stylów, nurtów i zjawisk w tańcu. Artyści będą wybierani w drodze aplikacji, rozpatrywanych przez Radę Programową.

 

W tym roku organizatorzy skupią się w szczególności na prezentacji zespołów i grup/kolektywów tanecznych, które Fundacja Artystyczna PERFORM  zaprasza do składania aplikacji na prezentacje spektakli. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie oraz formularzach zgłoszeniowych. Termin zgłoszeń, które należy nadsyłać drogą mailową na adres:  aplikacje_perform@warszawskaplatformatanca.pl upływa 31 marca 2014.

 

Pliki do pobrania:

 

Formularz aplikacyjny

Regulamin

Oświadczenia

 

Na 17 marca planowane jest uruchomienie oficjalnej strony projektu, która działać będzie pod adresem www.warszawskaplatformatanca.pl

 

Kontakt do organizatorów:

Sprawy ogólne, pytania:

perform@warszawskaplatformatanca.pl

 

 

 

Aplikacje:
aplikacje_perform@warszawskaplatformatanca.pl 

 

PR, media, rezerwacje na prezentacje i warsztaty:
promocja_perform@warszawskaplatformatanca.pl

 

 

 Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (oryginał)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close