Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy czwartek w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2013 odbędzie się otwarty pokaz pracy Thomasa LehmenaA Piece for You.Thomas Lehmen, niemiecki tancerz i choreograf, który słynie z niekonwencjonalnych projektów, tym razem przygotowuje objazd motorem po krajach Europy i Azji, gdzie oferujeA Piece for You/Ein Stück für Dichdla jednego artysty z danego miejsca postoju. Każdy z „kawałków” będzie tworzony w bezpośredniej współpracy z artystami biorącymi udział w eksperymencie i możliwy do obejrzenia przez widzów.W Warszawie spotka się z Marysią Stokłosą. Projekt planowany jest na 3 lata, podczas których prócz Warszawy Lehmen odwiedzim.in. Bułgarię, Indie, Australię. Lehmen, który często wykorzystuje elementy języka i koncepcyjne metody pracy, już w spektaklu mono subjects, który prezentował na Festiwalu Ciało/Umysł w 2001 r., stawiał pytanie o różnice pomiędzy widownią a performerem, poza konwencjami teatru itańca.

Projekt rozpocznie się 25 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, skąd widzowie wyruszą autokarem do Centrum w Ruchu/Wawerska Strefa Kultury. Po pokazie autokar wraca do CSW. Konieczna jest rezerwacja: rezerwacja@cialoumysl.pl
Liczba miejsc ograniczona.

Koncepcja: Thomas Lehmen, wykonanie: Thomas Lemen i Marysia Stokłosa
Projekt wspierany przez Jojnt Adventures, Nationales Performance Netz Kunststiftung NRW Pact Zollverein

120 min./ spektakl w języku angielskim/otwarty pokaz pracy / wstęp wolny

THOMAS LEHMEN: Jest niemieckim niezależnym choreografem, tancerzem i pedagogiem. Studiował w SzkoleRozwoju Nowego Tańca w Amsterdamie. Przez 20 lat żył i pracował w Berlinie. Od 2011 rokumieszka w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie nadal tworzy. Jest wykładowcą na Uniwersytetachw Amsterdamie, Hamburgu, Berlinie Reykjaviku, Jakarcie, Gießen oraz Arizona State University.Jego zainteresowania krążą wokół komunikacji międzyludzkiej oraz budowania kontaktu artysty zotoczeniem. Często wykorzystuje elementy języka i koncepcyjne metody pracy.

www.thomaslehmen.de

MARYSIA STOKŁOSA: Ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie orazwydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School. Jest autorką spektakli –„Intercontinental”, “Prawa Półkula”, “Vacuum”, “Fall in D” reżyserką i autorką choreografii“Zatańczmy Chopina“ oraz prac multidyscyplinarnych we współpracy z artystką wizualną JuliąStaniszewską. Była związana z choreografem Jeremy Wade‘em, a także innymi choreografamim.in. Maija Reeta Raumanni, Sara Shelton Mann, Min Tanaka. Bierze udział w licznych spektaklachimprowizowanych. Prowadzi Dom Pracy Twórczej Burdąg na Mazurach i Fundację Burdąg. Od 2012jest artystką wspieraną przez Europejski Network APAP w projekcie Performing Europe, któregopolskim partnerem jest Fundacja Ciało/Umysł.

www.marysiastoklosa.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close