Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 5-6 listopada (kolejno o godz. 20.30 i 19.00) Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają do Budynku Laboratorium CSW w Warszawie (ul. Jazdów 2) na premierę spektaklu Kolarz. Niepowtarzalne zderzenie z czasoprzestrzenią Warszawskiego Teatru Tańca, który odbędzie się w ramach XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2015. Zgodnie z tytułem, każdy z pokazów będzie się od siebie różnił. Kolarz to interdyscyplinarne, multimedialne zdarzenie sceniczne łączące taniec współczesny, ruch, grę aktorską, muzykę i projekcje wideo. Ruch, dźwięk, tekst i filmy wideo są kompatybilne i w wielu fragmentach tworzone w czasie rzeczywistym na zasadzie improwizacji. Na oczach widzów toczy się gra, w której biorą udział twórcy uczestnicy scenicznego zdarzenia, z których każdy działa według indywidualnej mapy/planu.

 

Warszawski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Zespół wykorzystuje różne techniki tańca zarówno współczesnego, jak i klasycznego. Założycielką i dyrektorem grupy jest dr hab. Aleksandra Dziurosz, choreografka, tancerka i nauczycielka tańca współczesnego. Zespół ma w repertuarze 11 różnorodnych spektakli tanecznych, prezentowanych m.in. w Japonii, Republice Czeskiej i w CSW Zamek Ujazdowski.

 

Idea, przygotowanie map i taniec: Aleksandra Dziurosz

Dźwięk: Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak

Tekst: Bartosz Martyna

Obraz/wideo: Andrzej Kopeć

Ruch: Joanna Lichorowicz i Michał Łabuś

 

Sprzedaż biletów w dniu i w przeddzień spektaklu w CSW.

Ceny biletów: normalny 30 zł / ulgowy 20zł

 

DO POBRANIA:

Program festiwalu

 

TRAILER

 

Po spektaklach odbędą się spotkania z artystami.

 

Organizacja festiwalu dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawy.

 

           

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka) Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)  

 

 Logo British Council (miniaturka)

 

Partner: British Council Poland

 

Partner CSW: REGENT Warsaw Hotel

 

Współpraca medialna: SZUSTOW. Kultura i Komunikacja

 

Patroni medialni CSW: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Warszawa, Gazeta Co Jest Grane, taniecPOLSKA.pl, TOK FM, ELLE, ELLE DECORATION, Esquire Polska, Aktivist, artinfo.pl, Stolica

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close