Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM we współpracy z CSW Zamek Ujazdowski zapraszają 28 kwietnia w poniedziałek o godz. 19.00 na pierwszą prezentację w ramach Warszawskiej Platformy Tańca połączoną z rozmową o tańcu i konkursem na recenzję. Podczas wieczoru inaugurującego WPT Warszawski Teatr Tańca pokaże spektakl action/CONTRaction/REaction w choreografii Aleksandry Dziurosz, a rozmowę Para? (Nie)rozłączna? O tańcu współczesnym, muzyce, improwizacji poprowadzi Jadwiga Majewska.

 

 

O spektaklu:

 

Budowa spektaklu jest ściśle związana z dwubiegunowym tworzeniem relacji pomiędzy tancerzami (w tym nieustannym kreowaniem i definiowaniem przez nich przestrzeni scenicznej) oraz tancerzami a warstwą muzyczną: za pośrednictwem czujników pozwalających na wpływanie ruchu tancerzy na sferę dźwiękową (różnego typu przekształcenia, modulacje i transformacje dźwięku w aspekcie częstotliwości, dynamiki, czasu, sterowanie zmianą wartości parametrów, etc). Dodatkowo w spektaklu istnieją sceny choreograficzne do stworzonej wcześniej muzyki na taśmę. Spektakl ma formę kolażu: sceny sensu stricto, czyli dookreślane i zamknięte pod względem zarówno muzycznym, jak i ruchowym przeplatają się ze scenami natury sensu largo, w duchu aleatoryzmu kontrolowanego. Warstwa dźwiękowa spektaklu oraz powstała choreografia wynikają z założenia, że oba „organizmy”

są komplementarne, a dodatkowo w wielu fazach tworzone w czasie rzeczywistym (na zasadzie „improwizacji generowanej” [Improvisation Générative]. Wychodząc od idei czysto formalnej, czyli zestawienia, czy wręcz wzajemnego przeciwstawienia faz spektaklu dokładnie dookreślonych  muzycznie i choreograficznie oraz takich, gdzie istotnym elementem jest przypadek – dochodzimy do konkluzji: action/CONTRaction/REaction jest spektaklem trwale niepowtarzalnym…

 

Choreografia:  Aleksandra Dziurosz

Taniec: Kamila Borowska, Aleksandra Dziurosz, Anna Majder, Alisa Makarenko, Agata Pankowska, Natalia Walach

Muzyka: Aldona Nawrocka

Efekty dźwiękowe i świetlne: Andrzej Kopeć

Zdjęcia: Bartosz M. Martyna

 

Rozmowę po spektaklu Para? (Nie)rozłączna? O tańcu współczesnym, muzyce, improwizacji poprowadzi Jadwiga Majewska

Na wybranych przykładach: Mark Morris, Meredith Monk, Anne Teresa De Keersmaeker, David Zambrano, Jonattan Burrows, Jerome Bell, Michael Schumacher, Julyen Hamilton, Warszawski Teatr Tańca, Pracownia Fizyczna, Teatr Dada von Bzdülöw, Renata Piotrowska.

 

Wszystkim prezentacjom WPT towarzyszy konkurs na recenzję – organizatorzy zapraszają do udziału i zachęcają  do przesyłania recenzji ze spektaklu Warszawskiego Teatru Tańca. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.warszawskaplatformatanca.pl w zakładce „Zasady WPT”.

 

Regulamin

Formularz

 

Udział w spektaklu jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja wejściówek za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce „Rezerwacja miejsc”: http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

 

 

Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close