Wersja do druku

Udostępnij

W partnerstwie z Muzeum Miasta Stołecznego Warszawy / Muzeum Warszawskiej Pragi Stowarzyszenie i Kolektyw Format Zero zaprasza podczas Nocy Muzeów na prezentację spektaklu plenerowego spektaklu site-specific w ramach projektu Warszawskie Muzeum Tańca. W pokazie weźmie udział pięcioro wykonawców, którzy jednocześnie przedstawiać będą „małe formy sceniczne”, powtarzając je dwa razy w ciągu, w nocy. Pokazane zostaną etiudy Marty Kosieradzkiej Artura Grabarczyka, Bartosza Woszczyńskiego, Sonii Egner i Iwony Wojnickiej, których tematem będzie styl taneczny Tacjanny Wysockiej, Feliksa Parnella, Marie Rambert, Haliny Szmolcówny i Poli Nireńskiej.

 

 

Spektakl będzie można zobaczyć dwukrotnie: 19 maja w ramach Nocy Muzeów o godz. 21.00 oraz 20 maja o godz. 21.00.

Warszawskie Muzeum Tańca to projekt odnoszący się do dorobku warszawskich tancerzy z okresu międzywojennego, angażujący tworzących w Warszawie tancerzy, choreografów, muzyków i artystów wizualnych. Artyści zachęcają mieszkańców stolicy do odkrywania Warszawy przez pryzmat tańca. Dodatkowo, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stawiają pytania o wolność twórczą kiedyś i obecnie. Zaplanowane działania to autorskie prace taneczne współczesnych artystów, które powstały w oparciu o rekonstrukcje prac i metod choreograficznych twórców z okresu 1918-1939, także w kontekście ich biografii oraz specyfiki tamtych czasów. Taniec – od kilku lat coraz bardziej popularny w każdej grupie wiekowej i społecznej – stanie się tutaj medium do przyjrzenia się historii Warszawy po odzyskaniu niepodległości, roli historii w sztuce oraz sztuki w historii, a także do refleksji nad tym jak teraz – dziesiątki lat później – tworzy się i żyje w stolicy, co zostało z blasku XX-lecia międzywojennego, co nas dziś łączy z „tamtą” Warszawą. Wszelkie zebrane i stworzone w ramach projektu materiały znajdą się na stronie internetowej Muzeum. 

Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner 
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka 
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka 
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński 

Kierownik artystyczny: Iwona Wojnicka
Reżyseria Przestrzeni i świateł: Roman Woźniak 
Kompozycja audiowizualne: Wiktor Podgórski 
Eseje, zdjęcia, wizualizacje: Marta Kawecka
Mapping: Piotr Cieślik 
Fortepian: India Czajkowska
Reżyseria dźwięku: Rafał Smoliński 
Dramaturgia produkcji: Joanna Stasina 
Produkcja: Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny FORMAT ZERO

www.muzeumtanca.pl
www.formatzero.pl

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Muzeum Warszawy (miniaturka) Stowarzyszenie i kolektyw artystyczny FORMAT ZERO logo (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close