Wersja do druku

Udostępnij

Ogólnopolska Konferencja Kultury to przedsięwzięcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaplanowane z myślą o rozpoznaniu i wciele­niu w życie potrzeb i zamierzeń polskich środowisk artystycznych.

 

Otwierające Konferencję pięć sympozjów tematycznych, poświęconych będzie kolejnym dziedzinom sztuki: muzyce, tańcowi, teatrowi, sztukom plastycz­nym oraz kulturze ludowej. Plenarne obrady zaprogramowane z udzia­łem środowiskowych autorytetów, artystów i organizatorów mają za za­danie omówienie najistotniejszych zagadnień wiążących się z aktualnym stanem kultury w Polsce, zarówno w jej wymiarze instytucjonalnym, jak i z punktu widzenia indywidualnego twórcy. Przedmiotem debaty staną się m.in. kwestie relacji pomiędzy państwem a działalnością artystyczną, obszary domagające się regulacji oraz wsparcia państwowego mecena­tu, zagadnienia dotyczące roli kapitału prywatnego w rozwoju kultury czy wzajemne zależności między twórcami a ich odbiorcami.

 

Sympozja tematyczne zaplanowane są na wrzesień 2017 roku, każde z nich odbędzie się w innym mieście:

 

4–5 września, Wrocław – Muzyka (Narodowe Forum Muzyki)

6 września, Lublin – Kultura ludowa (Centrum Spotkania Kultur)

12 września, Gdańsk – Teatr (Teatr Wybrzeże)

14–15 września, Kraków – Sztuki wizualne (Akademia Sztuk Pięknych)

18 września, Bytom – Taniec (Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK)

 

Nakreślenie ram polityki kulturalnej państwa i samorządów czy też wy­pracowanie rekomendowanych rozwiązań umożliwiających aktywność twórczą dzięki systemowi zabezpieczeń socjalnych artystów, staną się ponadto przedmiotem rozważań w obrębie środowisk lokalnych dzięki serii sześciu sympozjów regionalnych, które odbędą się w listopadzie oraz grudniu 2017 roku.

 

Więcej informacji oraz rejestracja uczestników na stronie: www.konferencjakultury.pl

 

Bieżące informacje na profilu Facebook: https://www.facebook.com/OgolnopolskaKonferencjaKultury

 

Spot promocyjny na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FXdu1Ez2HiE

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close