Wersja do druku

Udostępnij

Double Bill h.art company to wieczór, na który składają się dwa spektakle – Mirage w koncepcji i choreografii Żanety Majcher oraz Chrome Paradise w koncepcji i choreografii Artura Grabarczyka. Będą to kontrastujące wizje przyszłości, przedstawione przy pomocy odmiennych barw, dźwięków i ruchu; to także dwie różne odsłony tego młodego warszawskiego zespołu. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć we wtorek, 30 kwietnia o godz. 20.00 w warszawskim Teatrze Imka.

 

„Uważne widzenie zawsze odsłania dwoistość.”

Jędrzej Morawiecki

 

Mirage to z definicji obietnica wytchnienia. Wyidealizowany raj, który powinien dostarczyć ukojenia i spokoju. Złudzenie, któremu poddajemy się coraz częściej i coraz liczniej. W spektaklu miraż jest symbolem nieustannego, niekiedy obsesyjnego poszukiwania szczęścia, które stając się jedynym celem, odciąga od tego co tu i teraz. Gdzieś w środku czujemy się nieszczęśliwi, ale brak nam odwagi, by wyłamać się z grupy, więc pod presją otoczenia podążamy za tym, za czym podąża tłum. Szukamy coraz mocniejszych doznań, które ostatecznie zostawiają nas z poczuciem pustki. W głębi duszy wszyscy pragniemy do tego samego – odnaleźć spokój i harmonię. Paradoksalnie, dopiero kiedy porzucimy egocentryczne myślenie i odważymy się ofiarować siebie drugiemu człowiekowi, nie oczekując niczego w zamian, osiągniemy upragnioną pełnię szczęścia.

 

koncept i choreografia: Żaneta Majcher

muzyka: Simone Donati (ATMO), Armand Amar, Julia Kent, Levon Minassian, Jonsi&Alex

 

Chrome Paradise to futurystyczna wizja przyszłości. Grupa ludzi postawiona zostaje przed faktem nowego ładu. Odbywa hipnotyczną podróż przez chłodne, surowe przestrzenie, szukając odpowiedzi na najprostsze egzystencjonalnie pytania, popadając w rytualny trans, zatracając się w abstrakcyjnej rzeczywistości wypełnionej gamą kolorów i dźwięków. Minimalistyczna ekspresja i bezkompromisowa fizyczność na których zbudowany jest spektakl ma na celu utrzymanie widza na dystans jednocześnie pozostawiając go w stanie nieustannego napięcia.

 

koncept i choreografia: Artur Grabarczyk

reżyseria obrazu i dźwięku: Wiktor Podgórski (VTR)

tancerze: Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agata Biela, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Ewa Noras, Iza Prokopek, Konrad Zagajewski

 

Spektakle zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close