Wersja do druku

Udostępnij

W Warszawie trwa Festiwal Improwizacji Tańca Sic!, połączony od roku z Festiwalem Muzyki Improwizowanej Ad Libitum. W weekend – obok odbywających się cały czas warsztatów – odbędą się wieczory improwizacji w CSW Zamek Ujazdowski.

Artyści 6. Festiwalu Muzyki Improwizowanej „Ad Libitum” i 5. Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! spotkają się w Sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej we wspólnych improwizacjach – koncertach/spektaklach. Każdy z zaproszonych solistów i zespołów zaprezentuje ponadto swój własny program. Wystąpią: Daniel AlmgrenRecen, Company Blu, MAGPIE, Melba Kolektyw, Paolo Pandolfo, Mieczysław Litwiński, Krzysztof Knittel, POW Ensemble, Ensemble für Experimentelle Musik.

Nie zabraknie wydarzeń tanecznych. Na zakończenie piątkowego wieczoru w CSW (początek o 19:00)Daniel Almgren Recén zatańczy do improwizacjiPaolo Pandolfo na violi da gamba. Wcześniej grupaMAGPIE – Katie Duck, Melvin Freak, Vincent Cacalano, Martin Sonderkamp– wejdzie w twórczy dialog z gitarami elektrycznymi Alfreda Genovesi.W sobotę –Company Blu zaprezentuje performance z towarzyszeniem perkusji.

W niedzielny wieczór natomiast wspólny perfomance zaprezentują dj lenar oraztancerze: Daniel AlmgrenRecén, Melba Kolektyw – Marysia Stokłosa, Ilona Trybuła, Rafał Dziemidok. Zaraz potem wystąpiEnsemble für Experimentelle Musik z Monachium oraz ponownie tancerze z Company Blu – Alessandro Certini i Charlotte Zerbey.

Na każdy z wieczorów mamy pojedyncze zaproszenia dla naszych czytelników. By je otrzymać, trzeba wysłać e-mail pod adres:julia.hoczyk@imit.org.pl, w wiadomości umieszczając nazwisko oraz dzień tygodnia (piątek / sobota / niedziela).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close