Wersja do druku

Udostępnij

Na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2019 roku Jury drugiej edycji konkursu „The Best Off” w składzie: Katarzyna Chmielewska, Jacek Hałas, Katarzyna Knychalska, Dariusz Kosiński, Anna Zubrzycki, wybrało 14 przedstawień finałowych (kolejność alfabetyczna według tytułów):

 

Blaszany bębenek, Teatr Tetraedr
Bromance
, Michał Przybyła, Dominik Więcek
Czerwony kapturek w gotik stajlu
, Kolektyw Mololo
Dziewczyny opisują świat
, Aleksandra Jakubczak
Jestem miłością
, Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak
Lorem Ipsum
, Vagabond Physical Collective
Pompa funebris
, Sztuka Nowa
Raport Panika
, Arti Grabowski
Rewolucja, której nie było
, Teatr 21
#rozczarowanie
, Teatr Czwarta Scena
Szac
, Teatr Naumiony
Tragedia Jana
, Warszawskie Towarzystwo Sceniczne we współpracy z Teatrem Chorea
Wojna w niebie
, Dominika Feiglewicz
Zrobię co zechce
, Teatr Porywacze Ciał

Druga edycja konkursu umocniła tylko przekonanie jurorów i organizatorów, że teatr offowy jest zjawiskiem niezwykle ciekawym i wartościowym. Na konkurs spłynęły 142 zgłoszenia, a były to premiery zaledwie z jednego roku (poprzednia edycja dopuszczała zgłaszanie premier z trzech lat). Kolejny raz Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, a ustalony po długich obradach werdykt jest wypadkową ocen poszczególnych jurorów i potrzeby zobrazowania złożoności i różnorodności fenomenu, jakim jest polski off. Organizatorzy dziękuję wszystkim uczestnikom.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close