Wersja do druku

Udostępnij

Wystawiony po raz pierwszy w październiku 2017 roku spektakl w reżyserii Marcina Libera Wesele. Poprawiny zostanie poddany reinterpretacji i zaprezentowany w nowy sposób, z udziałem tancerzy zespołu bodytalk z Münster. Premiera filmu prezentującego spektakl powstały w wyniku połączenia materiałów przygotowanych po obu stronach Odry będzie miała miejsce w sobotę 21 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 na kanale YouTube oraz profilu facebookowym Polskiego Teatru Tańca.

Spektakl w oryginale zrealizowany był we współudziale seniorów, którzy weszli w rolę gości weselnych. Idea partycypacji stała się punktem wyjścia dla zaproszenia grupy bodytalk, znanej z projektów angażujących lokalne społeczności i podejmujących ważne problemy społeczne.

Dzięki artystom skupionym wokół niezwykłego duetu Yoshiko Waki i Rolfa Baumgarta spektaklbardzo polski w wymowie, bo oparty na należącym do kanonu literatury dramacie Stanisława Wyspiańskiego, zyska ponadnarodowy wydźwięk i uniwersalny charakter. Autorką choreografii spektaklu jest Iwona Pasińska.

Nad nową interpretacją zespoły pracują jednocześnie w Poznaniu i Münster.

Wymiana pomysłów, twórcze dyskusje odbywają się zdalnie. Efekty pracy zespołów bodytalk i Polskiego Teatru Tańca są rejestrowane.

Projekt jest realizowany przy wsparciu wieloletniego programu NIEPODLEGŁA 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne Pomosty”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close