Wersja do druku

Udostępnij

Przez ostatnie kilka tygodni zespół festiwalu ImPulsTanz, podobnie jak cały świat, z wielką uwagą i troską śledził rozwój pandemii COVID-19. Mimo niepewnej sytuacji i obaw o kształt przyszłości, już dzisiaj udostępnia zmodyfikowany program warsztatów i projektów badawczych ImPulsTanz 2020.

 

Od 9 lipca do 9 sierpnia organizatorzy planują realizację 150 warsztatów i 6 projektów badawczych z udziałem 105 nauczycieli z 17 obszarów specjalizacyjnych. Bogaty program edukacyjny, obejmujący zajęci od baletu i jazzu, poprzez kompozycję i improwizację, po lekcje repertuaru i połączenie tańca ze sztukami wizualnymi, z pewnością zaspokoi wszystkie ciała, w każdym możliwym wieku i na każdym poziomie zaawansowania tanecznego.

 

Internetowa rezerwacja miejsc na warsztaty i projekty badawcze zaplanowana jest na 12 maja 2020. Tego samego dnia uruchomiona zostanie również przedsprzedaż biletów na wybrane spektakle, otwarte zostanie także biuro ImPulsTanz w MuseumsQuartier.

 

W odpowiedzi na aktualną sytuację globalną wykładowcy ImPulsTanz sprofilowali swoje zajęcia: Katherina Zakravsky wraz z uczestnikami spróbuje odpowiedzieć na pytanie o to, jak budować intymność w czasach, w których technologia zastępuje scenę. Jennifer Lacey przedstawi strategie bycia twórczym w sytuacji ekstremalnego przeładowania informacjami i trudnościami. Mårten Spångberg przyjrzy się fenomenowi tańca w (ekologicznym) kryzysie. Jérôme Bel zaproponuje trwałą metodę pracy twórczej.

   

Jak co roku, „departament repertuarowy” festiwalu ImPulsTanz daje praktykom tańca możliwość głębokiego zanurzenia się w świecie tańca współczesnego i doskonalenia techniki pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów. Samantha van Wissen poprowadzi lekcje wybranych sekwencji z Rosas danst Rosas Anny Teresy De Keersmaeker, Laura Aris zaprezentuje słownictwo ruchowe zespołu Ultima Vez Wima Vandekeybusa, a Ismael Ivo wprowadzi uczestników w tajniki języka teatru tańca zmarłego w ubiegłym roku Johanna Kresnika. Dla profesjonalnych tancerzy i choreografów przygotowaliśmy także warsztaty kompozycji choreograficznej, prowadzone przez Martę Coronado i Raję Feather Kelly (po raz pierwszy w gronie pedagogów ImPulsTanz). Nowością w ofercie warsztatowej ImPulsTanz są w tym roku zajęcia z Panaibrą Gabrielem Candą  pt. Colonising Movement (Kolonizowanie ruchu), warsztat DildoTechnoTonics z Marią F. Scaroni i Playing with objects (Zabawa z przedmiotami) z Geumhyung Jeong.

 

Profesjonalni tancerze mogą także ubiegać się o udział w projektach badawczych zorientowanych na proces. W tym roku ImPulsTanz oferuje 6 projektów tematycznych: Tanja Erhart i Katharina Senk  badać będą niepełnosprawność z perspektywy teorii queer i krytyki feministycznej; Angela Schubot i Shelley Etkin –  ruch przy pomocy procesu sproszkowania roślin, a Jule Flierl i Irena Z. Tomažin  poprowadzą badania pod szyldem „The Voice’s Body” (Ciało ruchu).

           

Pięciotygodniowy modułowy program Atlas – create your dance trails skierowany jest przede wszystkim do młodych tancerzy i oferuje im możliwość intensywnej pracy twórczej w dynamicznym środowisku międzynarodowych artystów. Trenerem programu Atlas 2020 jest Guy Cools, który jako dramaturg tańca pracował wcześniej z takimi artystami, jak Akram Khan czy Sidi Larbi Cherkaoui.

 

Jak co roku program stypendialny danceWEB Scholarship Programme oferuje uczestnikom z całego świata udział w warsztatach, projektach terenowych i spektaklach ImPulsTanz. W 2020, opiekunami artystycznymi danceWEB Scholarship Programme jest Anne Juren i Frédéric Gies.

 

Festiwal ImPulsTanz, w porozumieniu z Alito Alessim – założycielem i dyrektorem naczelnym DanceAbility –oferuje także czterotygodniowe warsztaty DanceAbility Teacher Training przeznaczone dla osób pragnących nauczać ruchu w zintegrowanych grupach oraz tworzyć modele wspomagające inkluzyjne modele społecznościowe.

 

W tym roku po raz pierwszy organiatorzy uruchamiają także także Team up! – intensywną letnią akademię taneczną przeznaczoną specjalnie dla grup, które chciałyby pogłębić swoje umiejętności techniczne i rozwijać się artystycznie w kontekście ImPulsTanz.

 

W dniach 25-26 lipca 2020, już po raz ósmy ImPulsTanz będzie gościć Symposium IDOCDE, które w tym roku odbędzie się pod hasłem TAKING SPACE MAKING PLACE.

 

Organiatorzy festiwalu mają ogromną nadzieję, że sytuacja pozwoli nam zrealizować festiwal ImPulsTanz tego lata. Nadal bardzo dokładnie monitorują sytuację i rozwój sytuacji międzynarodowej oraz oceniają możliwe scenariusze alternatywne. W najbliższej przyszłości podejmą i ogłoszą odpowiedzialną decyzję o realizacji ImPulsTanz 2020.

 

Więcej informacji o programie edukacyjnym Atlas – create your dance trails oraz kursie DanceAbility Teacher Training: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/7955

 

 

Strona festiwalu: https://www.impulstanz.com/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close