Wersja do druku

Udostępnij

Po pełnym wrażeń festiwalowym roku 2020, który odbywał się głównie w plenerze i on-line, ImPulsTanz 2021 powraca do centrum warsztatowego Arsenal, z zajęciami na żywo od 15 lipca do 15 sierpnia 2021. Tegoroczna oferta ImPulsTanz to 179 warsztatów i projektów badawczych, podzielonych na 17 bloków tematycznych, prowadzonych przez 106 międzynarodowych i austriackich pedagogów. Ten bogaty program warsztatowy, odbywający się w przestronnych studiach ze świetną klimatyzacją, oferuje miłośnikom tańca możliwość szlifowania warsztatu i odkrywania zupełnie nowych stylów tańca. W tym roku aż 90 kursów tanecznych i 9 projektów badawczych skierowanych jest do profesjonalnych tancerzy/tancerek i choreografów/choreografek, którzy/które będą mogli/mogły podnieść swoje umiejętności na zajęciach z techniki i repertuaru, poszerzyć wiedzę na warsztatach teoretycznych oraz zrealizować się twórczo w ramach intensywnych projektów badawczych.

 

Rejestracja uczestników warsztatów i nabór zgłoszeń do projektów badawczych już trwają na stronie www.impulstanz.com i od 4 maja 2021 w Biurze Obsługi Warsztatów.

 

Bogata oferta warsztatów dla zaawansowanych i zaawansowanych+ sprawi, że z pewnością nikt nie będzie się nudzić. Zajęcia z Jose Agudo pt. Attack Release, Laurą Aris pt. Power Sources oraz Alleyne Dance Dynamics, Rhythm and Texture – skupią się na budowaniu wytrzymałości.
Na warsztacie Skid Technique prowadzonym przez Damiena Jaleta i Aimiliosa Arapoglou, uczestnicy i uczestniczki będą mogli/mogły zbadać, co dzieje się z ciałem poruszającym się na platformie nachylonej pod kątem 34 stopni. Natomiast podczas warsztatu pt. Shredding Dancing Cristiny Caprioli i Tools for a Thinking Body Marty Coronado, uczestnicy/uczestniczki poznają metody budowania materiału choreograficznego z dbałością o detale i świadomością zmian w czasie i przestrzeni. W tym roku pojawią się także ulubieńcy naszej publiczności – Joe Alegado, Jermaine Browne, Salim Gauwloos i Risa Steinberg, którzy poprowadzą zajęcia z jazzu i tańca modern. Warsztat improwizacji na najwyższym poziomie poprowadzi między innymi Meg Stuart, Moriah Evans – warsztat pt. The Matter i Maria Hassabi – warsztat pt. To do less or even less.

 

Po raz pierwszy w ramach ImPulsTanz zajęcia poprowadzi Raja Feather Kelly – dyrektor artystyczna New Brooklyn Theatre, która w ramach zajęć zatytułowanych Honest Reactions To Imaginary Situations podzieli się swoimi metodami pracy.

 

W bloku poświęconym sztukom wizualnym X dance pojawi się artystka wizualna i choreografka Geumhyung Jeong, która zaprasza widzów do zabawy z przedmiotami. W ramach X dance zostanie zaprezentowany też film Colonising Movement jednego z najbardziej znanych choreografów afrykańskich – Panaibra Gabriel Canda, który bada ciało jako terytorium kolonizacji.

 

Dla tych, którzy chcą poznać repertuar kultowych zespołów tanecznych, dział repertuarowy ImPulsTanz oferuje bogactwo materiału. W świat Anny Teresy De Keersmaeker i Rosas wprowadzi Samantha van Wissen, która przybliży struktury choreograficzne Rosas danst Rosas oraz Marta Coronado, która przedstawi metody pracy Rosas na przykładzie choreografii Drumming z 1998 roku. Dynamiczny świat choreografii zespołu Ultima Vez prowadzonego przez Wima Vandekeybusa przybliży Laura Aris i German Jauregui.

 

Profesjonalni tancerze i choreografowie mogą również ubiegać się o udział w 9 projektach badawczych zorientowanych na proces. Melanie Maar i Edie Nightcrawler zajmą się dekonstrukcją erotyzmu w performansie. Jennifer Lacey podejmie temat twórczego funkcjonowania w pandemii. Justin F. Kennedy i Emma Howes zanalizują taniec transowy i przedstawią metody wykorzystania go w performensie. Jule Flierl i Irena Z. Tomažin skupią się na choreografii głosu. Natomiast Steven Cohen pomoże rozpuścić zahamowania blokujące twórczość i ekspresję.

 

Od 31 lipca do 1 sierpnia 2021 w ramach ImPulsTanz odbędzie się także IDOCDE Symposium on Contemporary Dance Education (Sympozjum na temat współczesnej edukacji tanecznej). Hasłem IDOCDE w 2021 jest per/mutation. practical and tactical applications in taking care of mortal dancing (per/mutacja. praktyczne i taktyczne zastosowania w opiece nad śmiertelnym tańcem). Celem sympozjum jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat strategii kontynuowania praktyki tanecznej w dobie pandemii. Ponadto festiwal oferuje liczne szkolenia i programy edukacyjne, m.in. DanceAbility Teacher Training prowadzony przez Alito Alessi oraz Embodied Myoreflex Therapy Practitioner – program prowadzony przez Kurta Mosettera i Kerstin Kussmaul, w unikatowy sposób łączący terapię miorefleksoterapii z elementami praktyk somatycznych i tanecznych.

 

Pomimo ogromnych oczekiwań związanych z tym urozmaiconym programem, na pierwszym miejscu organizatorzy stawiają zdrowie gości, nauczycieli i pracowników. W tym celu ImPulsTanz opracowuje specjalne procedury testów COVID-19 umożliwiających wstęp na sale warsztatowe.  W oparciu o oficjalne wytyczne pracują nad własną stacją testową i nieustannie rozwija strategie prewencyjne.

 

ImPulsTanz we współpracy ze studiem projektowym CIN CIN opracowała także kampanię festiwalową zatytułowaną Being ImPulsTanz. Jej częścią jest ekskluzywny filtr do twarzy na Instagramie autorstwa znanej makijażystki 3D Ines Alpha, która zaprojektowała kosmiczne filtry AR dla Diora i dzieła sztuki dla Charli XCX. W ten sposób wszyscy ci, którzy niestety nie mogą wybrać się w tym roku do Wiednia, będą mogli wirtualnie stać się częścią festiwalu. Ponadto, organizatorzy czekają na filmiki z wykorzystaniem filtra – do 4 maja 2021 można przesyłać je na adres mailowy media@impulstanz.com, a przy odrobinie szczęścia staną się one częścią festiwalowego trailera.

 

Wszystkie pozostałe programy edukacyjne i szkoleniowe ImPulsTanz 2021 można znajdują się pod linkiemwww.impulstanz.com/en/education

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close