Wersja do druku

Udostępnij

12 lipca w Wiedniu rozpocznie się międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego ImPulsTanz, który potrwa do 12 sierpnia. Program tegorocznej edycji obejmuje 50 produkcji oraz około 180 warsztatów, w ramach których zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w tańcu współczesnym Na Inaugurację festiwalu 12. lipca, na scenie w wiedeńskim Teatrze Odeon kanadyjska legenda tańca, Benoit Lachambre oraz charyzmatyczna tancerka i śpiewaczka Clara Furey zaprezentują Chutes Incandescent“. Do połowy sierpnia odwiedzą Wiedeń liczne inne gwiazdy tańca m.in. belgijska ikona tańca Anne Teresa Keersmaeker i Ismael Ivo.14 i 16 lipca na deskach Burgtheater Anne Teresa Keersmaeker wraz zRosas przy akompaniamencie grupy muzycznej Ictus przedstawią najnowszą inscenizację legendarnego dzieła Drumming Live. A 8. sierpnia Ismael Ivo i Johann Kresnik zaprezentują w Teatrze Odeon nowe opracowanie taneczne Francisa Bacona.

Warto dodać, że dla gości z Polski przygotowano bezpłatny wstęp na wszystkie prezentacje w Austriackim Pawilonie w dniach 25 i 27 lipca (w godz. 15.00-23.00, Grand Etablissement Gschwandner, Hernalser Hauptstraße 41, 1170 Wiedeń). Przy wejściu wystarczy okazać paszport lub dowód osobisty. Polecamy!

Program prezentacji w pawilonie dostępny tu: http://www.impulstanz.com/programme12/id506/en/

Podczas festiwalu odbędą się również warsztaty dla amatorów, które oferują zróżnicowany program. Mogą nich uczestniczyć wszyscy zianteresowani, bez względu na wiek.

Szczegółowy program na stronie: http://www.impulstanz.at.com


Festiwal ImPulsTanz

12. lipiec – 12. sierpień 2012

różne lokalizacje w Wiedniu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close