Wersja do druku

Udostępnij

24 i 26 lipca 2014 roku o godzinie 21.00 Karol Tymiński pokaże w Schauspielhaus Wiedniu (Porzellangasse 19) solowy spektakl Beep. Występ odbędzie się w ramach festiwalu ImPulsTanz, który w tym roku odbywa się w dniach 17 lipca-17 sierpnia. Przedstawienie zostanie pokazane w ramach cyku [8:tension] Young Choreographers’ Series, który będzie dla publiczności okazją tego cyklu otrzymało nominację do prestiżowego konkursu Prix Jardin d’Europe, w którym nagroda główna wynosi 10 tysięcy euro. Widzowie natomiast mogą wskazać swojego faworyta, głosując na zwycięzcę nagrody publiczności.

 

Zachęcamy do oddawania głosów na spektakl: http://www.impulstanz.com/en/performances/2014/id652/ Głosowanie odbywa się online.

 

O spektaklu:

 

Beep ukazuje jednostkę jako naczynie pozbawione tożsamości, emocji. To sprzeciw ciała wobec jałowej egzystencji. Determinacja performera do wypełnienia wewnętrznej pustki doprowadza go do fizycznych skrajności. Wykonując ruch zarazem medytacyjny i autodestrukcyjny, performer zostaje skonfrontowany z własnymi granicami, gdzie zmienia się relacja pomiędzy ciałem fizycznym a psychiką. Ciało w spektaklu przechodzi kolejne poziomy zmęczenia sprawdzając własną wytrzymałość, jak i wytrzymałość widza.

 

Tytuł Beep (sygnał dźwiękowy) jest zaczerpnięty z terminu „beep test”. Test ten służy ocenie możliwości przeciwstawiania się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy.

 

Trailer

 

choreografia i wykonanie: Karol Tymiński
muzyka: Piotr Kaliński
światła: Jan Cybis

produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

koprodukcja: APAP przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej

wsparcie: Centrum w Ruchu, Tanzfabrik Berlin, Oplas

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 

Szczegółowe informacje:

http://www.impulstanz.com/en/performances/2014/id652/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close