Wersja do druku

Udostępnij

Od 11 lipca do 11 sierpnia 2013 roku odbędzie się w Wiedniu Międzynarodowy Festiwal Tańca ImpulsTanz. Największy festiwal taneczny w Europie, wiedeński ImPulsTanz, świętuje w tym roku swoje 30-lecie. ImPulsTanz ściąga do Wiednia najnowsze dzieła, od Bacha po Schönberga, od opery po kulturę klubową. Wśród najlepszych choreografów znajdują się wieloletni uczestnicy festiwalu: Mathilde Monnier, Marie Chouinard, Wim Vandekeybus/Ultima Vez oraz Meg Stuart. Anne Teresa De Keersmaeker i Boris Charmatz wystąpią w duecie do muzyki Jana Sebastiana Bacha, granej na żywo na scenie teatru Burgtheater przez skrzypaczkę Amandine Bayer. Brytyjski choreograf Akram Khan będzie gościł zarówno ze swoim słynnym solo DESH jak i ze swoim najnowszym dziełem zbiorowym iTMOi. Ostatni spektakl jest inspirowany Świętem wiosny (Le sacre du printemps) Strawińskiego, które sto lat temu świętowało swoją prapremierę.

Jérôme Bel oraz Pichet Klunchun pokażą projekt Zająć muzeum. Młodsze pokolenie choreografów będą reprezentowali Ivo Dimchev, Philipp Gehmacher, Doris Uhlich oraz Silke Grabinger. Przedstawią oni prapremiery i występy specjalne.

ImPulsTanz zaprezentuje nie tylko program sceniczny, lecz również zaprosi publiczność do tańca: wieczorami na parkiecie holu festiwalowego w wiedeńskim Burgtheater lub na jednym z 200 warsztatów tanecznych oferujących najróżniejsze style.

Więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close