Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku odbędzie się w Wieliszewie XVI edycja Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2016”. W tajniki tańców polskich pomogą wprowadzić każdego zainteresowanego wydarzenia towarzyszące – ogólnopolskie warsztaty i sympozjum. W dniach 2-3 kwietnia 2016 roku w wieliszewskiej hali sportowej zaprezentują się pary z kilkudziesięciu ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych. Współorganizatorem Mistrzostw jest Powiat Legionowski, a partnerem legenda wśród polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, który ufunduje warsztaty dla jednej z mistrzowskich par. Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem pełni Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

 

Wieliszewski „MAZUR” to ogólnopolskie wydarzenie kulturalno-sportowe od 15 lat relacjonowane przez lokalne i krajowe media. Wieliszew – jeden z najmniejszych, ale i najprężniejszych ośrodków tańca polskiego w kraju, jednocześnie siedziba regionu centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® – gościł już 15 edycji konkursu, w tym ośmiokrotnie taneczne Mistrzostwa Polski. Celem wydarzenia jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Podzielone na 7 kategorii wiekowych pary rywalizują na parkiecie w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku.

Rokrocznie w konkursach tańców polskich organizowanych w Wieliszewie bierze udział około pół tysiąca uczestników wraz z instruktorami i osobami towarzyszącymi z całej Polski, w tym silna reprezentacja gospodarzy – Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”.

 

Harmonogram:

Miejsce:

Wieliszew, Hala Sportowa, ul. Modlińska 65

Sobota: 10.00-14.00 – konkurs i eliminacje, 16.00-19.30 – ćwierć,- i półfinały MP;

Niedziela: 10.00-14.00 – finały MP.

patronat: taniecPOLSKA.pl
patronat merytoryczny: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej

Organizatorzy Mistrzostw: Gmina Wieliszew (Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Referat Sportu Urzędu Gminy Wieliszew), Zespół Tańca Ludowego „Promyki” Wieliszew, Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego
współorganizator Mistrzostw:
Powiat Legionowski

partner Mistrzostw: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

patronat medialny: TVP 3 Warszawa S.A., Gazeta Powiatowa, Gazeta Wieliszewska, portal wolnasobota.pl
sponsor generalny Mistrzostw:
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

sponsor główny Mistrzostw: RSJ HOUSE Sp. z o.o.
sponsorzy Mistrzostw: Towarzystwo Budownictwa Społecznego WIELISZEW Sp. z o.o., AdRepublic – sponsor Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”, Heron Property Polska Sp z o.o., Windsor Hotel ****, PKS Polonus S.A.
sponsorzy poszczególnych kategorii: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF®, PSB Mini Mrówka Wieliszew, AG Complex Sp. z o.o., ZBROCH ZPUH Usługi Transportowe i Drogowe, KRYSIAK Polska
obsługa gastronomiczna i baza noclegowa: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne w Jachrance Sp. z o.o.

 

Oficjalna strona wydarzenia z transmisją na żywo: www.mazur.wieliszew.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close