Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Scena Współczesna zaprasza we wtorek 10 kwietnia o godz. 19.00 do Teatru Collegium Nobilium (ul. Miodowa 22/24) na wiosenną zapowiedź XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Backhausdance ze Stanów Zjednoczonych. Tancerze zaprezentują dwa przedstawienia wchodzące w skład repertuaru zespołu, Hive oraz Dinner for Two. Hive w choreografii Jennifer Backhaus i w reżyserii Kevina Volansa kładzie nacisk na estetyczne i bogate słownictwo ruchu ludzkiego ciała. Druga praca, Dinner for Two, której choreografem jest izraelski artysta Jhonathan Soutchy, podkreśla emocjonalny zasięg tancerzy w głęboko ludzkiej i emocjonalnej kreacji, badającej dynamikę pary.

 

Zespół Backhausdance został założony w 2003 roku przez Jennifer Backhaus. Repertuar zespołu charakteryzuje eklektyczny i dynamiczny styl oraz wyjątkowe wyczucie płynności i siły. Oferując różnorodne i innowacyjne spektakle, Backhaus został doceniony przez krytyków tańca współczesnego Orange County, co umożliwiło zespołowi znaleźć się w pierwszej lidze tańca współczesnego w Południowej Kalifornii. W repertuarze zespołu znajdują się intensywne, fizyczne produkcje, które są emocjonalnie zaangażowane. Spektakle Backhausdance charakteryzuje również kapryśna dramaturgia oraz pełen humoru przebłysk ludzkiego doświadczenia.

 

Pokazowi  spektakli towarzyszyć będą warsztaty, które poprowadzi Jennifer Backhaus (9 kwietnia godz. 18.00, Ośrodek Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22).

Więcej informacji

 

***

Bilety na spektakl w cenie 20 zł można rezerwować mailowo wysyłając wiadomość pod adres: ttzawirowania@gmail.com.

 

ewejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/wiosenna-zapowiedz–xiii-festiwal-zawirowania,8744?eventId=102905

interticket: https://www.interticket.pl/program/hive-i-dinner-for-two-backhausdance-usa-3738

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close